Prezident Miloš Zeman dál hraje svoji hru. Premiér Andrej Babiš se ho natolik bojí, že odmítá využít svých pravomocí a podat kompetenční žalobu. A tak se plní prezidentovo přání: Všichni za ním chodí a prosí, aby jim vyhověl.

Říká si to už mnoho lidí – o co vlastně Zemanovi jde? Taktika už se tak nějak ztrácí a zdá se, že účelem je jediné: ponižování ostatních a dokazování si toho, že právě prezident je tím, kdo bude rozhodovat.

Předseda senátu Milan Štěch v DVTV uvedl, že by se nad Zemanovými kroky možná mohli zamyslet vědci, protože mnohdy jsou vážně nepochopitelné. A to je pravda. Zeman, zdá se, už jen zlovolně skládá jednotlivé kroky vedle sebe.

Babiš jako poslušný pejsek stahuje ocas, ač by nemusel, Jan Hamáček zase jako obvykle nemá názor a říká své tvrdé: „Budeme jednat.“ Člověk by se zasmál, kdyby tím, co trpí nejvíce, nebyla Ústava České republiky. A tak tomu bohužel je.

Vinou slabého premiéra, slabé ČSSD a Miloše Zemana, který se definitivně utrhl ze řetězu. A všichni jsme rukojmí jejich neschopností a rozmarů.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora