Miloši, prosím, už nám ustoupíš? Zeman dál ponižuje Babiše s Hamáčkem

Předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda hnutí ANO a premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Prezident Miloš Zeman dál hraje svoji hru. Premiér Andrej Babiš se ho natolik bojí, že odmítá využít svých pravomocí a podat kompetenční žalobu. A tak se plní prezidentovo přání: Všichni za ním chodí a prosí, aby jim vyhověl.

Říká si to už mnoho lidí – o co vlastně Zemanovi jde? Taktika už se tak nějak ztrácí a zdá se, že účelem je jediné: ponižování ostatních a dokazování si toho, že právě prezident je tím, kdo bude rozhodovat.

Předseda senátu Milan Štěch v DVTV uvedl, že by se nad Zemanovými kroky možná mohli zamyslet vědci, protože mnohdy jsou vážně nepochopitelné. A to je pravda. Zeman, zdá se, už jen zlovolně skládá jednotlivé kroky vedle sebe.

Babiš jako poslušný pejsek stahuje ocas, ač by nemusel, Jan Hamáček zase jako obvykle nemá názor a říká své tvrdé: „Budeme jednat.“ Člověk by se zasmál, kdyby tím, co trpí nejvíce, nebyla Ústava České republiky. A tak tomu bohužel je.

Vinou slabého premiéra, slabé ČSSD a Miloše Zemana, který se definitivně utrhl ze řetězu. A všichni jsme rukojmí jejich neschopností a rozmarů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]