Miloši, zlobíme se! Zklamaní fanoušci neunesli Zemanovu gratulaci Bidenovi

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Miloš Zeman zaslal blahopřejný dopis Joeu Bidenovi, vítězi prezidentských voleb ve Spojených státech. Zcela bez pochyby je toho velmi mnoho, co bychom prezidentu České republiky mohli právem vyčítat, ale řádné naplnění této diplomatické zdvořilosti a zvyklosti běžné ve všech civilizovaných zemích to určitě není. Mezi Zemanovými příznivci to ovšem rozpoutalo vlnu rozhořčených výkřiků plných zklamání a vzteku. Pláč a skřípění zubů se nese dodaleka.

Při dobře známém vztahu Miloše Zemana k nejrůznějším nepsaným, a to i ústavním zvyklostem, bychom měli být – coby dávno zvyklí spokojit se s málem – rádi, že aspoň po oznámení, kdo se stal vítězem voleb a bude novým americkým prezidentem, se zachoval, jak se patří. Že se zdržel svých typických neomaleností a hloupých bonmotů a do Spojených států amerických nechal Joeu Bidenovi odeslat standardní blahopřejný dopis.

Dokonce mu v něm ani nezkomolili druhé jméno – Robinette – na Rovinette, jak uváděl na svém oficiálním twitterovém účtu mluvčí Ovčáček. S touto chybou text visel nějaký čas i na webu Pražského hradu nebo Velvyslanectví České republiky v USA a převzala jej i některá média. O čem to svědčí, je víc než zřejmé. O nekompetentnosti a nebetyčné matlalovitosti naší hradní administrativy v čele s „požehnaným“ ředitelem Kanceláře prezidenta republiky, který nedokáže napsat bez chyby ani jméno nového prezidenta Spojených států. K pochopení, jak velká a vcelku urážlivá ostuda to je, si stačí představit, že by ke zvolení Miloše Zemana nějaká jiná hlava státu oficiální cestou sdělila, že zaslala gratulaci například Šiloši Zemanovi.

FORUM 24 (archiv)

Text gratulace novému americkému prezidentu je nicméně naštěstí v pořádku. Po stránce pravopisné, gramatické, zdvořilostní i diplomatické. „Vaše Excelence,“ píše se v dopise, „dovolte mi, abych Vám srdečně poblahopřál k Vašemu zvolení prezidentem Spojených států amerických. Voličská podpora, které se Vám dostalo, je odrazem důvěry Američanů ve Vaše vůdčí schopnosti prokázané tolikrát v minulosti při službě občanům USA, ale také vyjádřením jejich vůle ke změně.“ A na závěr zní slova: „Pouto mezi Českou republikou, Evropou a Spojenými státy je a zůstane silné.“

A to byla pro Zemanovy fanoušky rána. Ta největší. Bolestná a rovnou do srdce dosud tak planoucího pro Miloše. Jejich Miloš je zradil. Nevěří v podvody s hlasy, v neplatnost voleb ani v žádný z dalších konspiračních blábolů, jež se okamžitě vyrojily a které jsou jim tak drahé. Nespílá Bidenovi. To je neodpustitelné. Zvlášť pro ty, kteří z plna hrdla a v jednom kuse nadávají Americe nebo NATO označují za vražedný útočný pakt. Nevědí nebo nechtějí vědět, že tím, kdo naši zemi do Severoatlantické aliance v březnu 1999 přivedl, byl tehdejší předseda vlády – nějaký Miloš Zeman. „Dnešek je slunečným dnem pro Českou republiku,“ prohlásil tenkrát. Někteří skalní příznivci ale se spikleneckým mrkáním „objasňují“, že on to pan prezident, ten lišák, říká jenom tak naoko a na ty hloupé sluníčkáře a havloidy to jen hraje. Chápete, že? Ten filuta jim, nedovtipům, prostě lže, to je legrace, viďte, a je to tak prý správné, jen tak na ně.

Na facebookové stránce „Miloš Zeman – prezident České republiky“ se tedy rozpoutalo to, co se na sociálních sítích nazývá barvitým, obvykle nepřekládaným výrazem shitstorm. Jste zrádce! Tolik jsme vám věřili, a vy jste zklamal. Opouštím řady vašich podporovatelů. Vážil jsem si vás, dnes vámi pohrdám! Strašné čtení…, stydím se, že jsem vás volila…, už dávno nemám prezidenta…, to vše zní jedním hlasem jako antický smuteční chór.

Jakási paní je dokonce toho názoru, že v dopise použité oslovení Joea Bidena Vaše Excelence svědčí o tom, že již nejsme demokratickou zemí. Jiní vyjadřují své znechucení nad takovým patolízalstvím, hovoří o lezení do nepublikovatelných míst nebo míní, že to už rovnou mohl napsat „Vaše Svatosti“. Že i Miloš Zeman je z titulu své funkce „Excelence“, ty prosté duše buď nevědí, nebo jim přijde, že u něho je to namístě.

Paní Lenka, zřejmě ze Slovenska, dokonce hrozí oficiální facebookové stránce Miloše Zemana nahlášením, jelikož si je jistá, že se jí neprávem zmocnili nějací zlovolníci. „To je face,“ oznamuje. Nemyslí ovšem anglický výraz pro tvář, má na mysli fake, lež, nepravdu. A pokračuje: „Ja vam neverim, ze toto je real, ved je to len opis slov, ziaden list, ja vas nahlasim, ze sirite kraviny, ak to nedokazete, ze to naozaj urobil.“ To těžké zklamání s lidmi ale dokáže urobit věci…

Pan Jan P.  pro změnu zařadil svého doteď oblíbeného Miloše Zemana k zabedněncům, kteří dosud neprohlédli. Míněno ty strašlivé podvody, které už dávno hravě odhalil nejen Jan, ale i Toník a Maruška s Pepou. No a nakonec tak trošinku vyhrožuje. „Pane prezidente,“ píše „byly doby, kdy jsem si Vás i vážil ale teď bohužel vidím, že Vaši odpůrci měli pravdu, jste jen… no, pořád mám respekt k institutu hlavy státu, ale jako k člověku pane prezidente, jako k člověku k Vám mít respekt už bohužel nemohu, naštěstí USA Show teprve začíná a na jejím konci se svezou i všichni ti, kteří ještě neprohlédli a k nim patříte i Vy, takže Vám přeji hodně štěstí, budete ho potřebovat.“

Právě tak jasno má i Lenka K. „Všichni ví kdo vyhrál. Všichni ví o tom megapodvodu. Takže už i vy jste nás prodal státním elitám USA. A já vás tak měla ráda.“ Všeho do času, jak se říká, a tak teď už paní Lenka pana prezidenta ráda nemá. Poněkud svéráznou češtinou vyjadřuje totéž přesvědčení fake účet, který si říká Malcolm Zed, rovněž zhrzený a zklamaný. „Prezident zradil a gratuluje kriminalnikovy, ktery falsuje volby a je koruptni lhar! Posledni slovo jeste nepadlo, soudy rozhodnou!“ hlásá.

No a paní Libuše rozkryla dokonce i temné pozadí toho všeho: „Jste pro mě velkým zklamáním, že gratulujete podvodem zvolenému pedofilovi, satanistovi a vlastně i Sorošovi.“ Jak jinak, bez globálního zloducha by to rozhodně nešlo. Jen těžko říct, co na spolupráci se satanisty poví páně Zemanův mluvčí, dříve kovaný redaktor komunistického plátku, dnes veliký katolík a oblíbenec arcibiskupa Duky bratr Jiří. Tak tedy Soros s námi a zlý pryč.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner