Milostivé léto nabízí tisícům dlužníků možnost dostat se z exekucí kvůli dluhům vůči Praze a jejím organizacím

()

Až do 28. ledna 2022 mají možnost tisíce lidí, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, využít tzv. Milostivé léto a zbavit se tak dluhů nadobro. Hlavní město kvůli tomu zavedlo i bezplatnou infolinku 800 100 000.

Milostivé léto má pomoci lidem dostat se z exekucí nejen vůči státu, ale i krajům a obcím. Týká se to tedy Magistrátu hl. m. Prahy i městských částí a městských organizací. Dlužníkům stačí zaplatit pouze jistinu dluhu, tedy původní nezaplacenou částku, a poplatek exekutorovi. Naopak už není nutné hradit veškeré sankce, úroky z prodlení, penále a další náklady, které se nastřádaly k dluhu a z několika set korun se mohly stát až desítky tisíc korun. Ty budou v rámci Milostivého léta odpuštěny, výsledný dluh se tedy výrazně sníží.

Milostivé léto tak představuje šanci pro mnoho dlužníků na nový začátek bez dluhů. Řada z nich se totiž nedokáže vymanit z dluhové pasti, jelikož původně dlužná částka narostla kvůli vysokému příslušenství a nákladům na exekuce. V případě Prahy a jeho organizací se dluh nejčastěji týká různých neuhrazených poplatků, nedoplatků za odvoz odpadu, pokut z jízd načerno nebo například dluhů vůči dodavateli energií či za nájem v obecním bytě.

Celá akce byla spuštěna ve čtvrtek 28. října 2021 a lidé mají možnost zúčastnit se Milostivého léta až do 28. ledna 2022. Hlavní město také kvůli poskytování podrobností pro veřejnost spustilo bezplatnou linku 800 100 000 a společně s organizací Člověk v tísni vydalo informační leták. Bližší informace jsou také k dispozici na webu: https://nedluzimstatu.cz/milostive-leto/.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články