Milujeme vás, jste výjimeční, ale běžte domů. Trump promluvil ke vzbouřencům

Americký prezident Donald Trump promluvil ke vzbouřencům. (Twitter Donalda Trumpa)

Americký prezident Donald Trump promluvil ke vzbouřencům. | FOTO: Twitter Donalda Trumpa

Prezident Donald Trump na svém Twitteru zveřejnil prohlášení k dnešním událostem v Kapitolu. Protestující vyzval, aby se rozešli do svých domovů, zároveň jim ale vyjádřil své sympatie.

„Vím, že vás to bolí a jste zraněni. Měli jsme volby, které nám byly ukradeny. Bylo to jasné vítězství a všichni to vědí, především druhá strana. Teď ale musíte jít domů. Potřebujeme mír. Potřebujeme zákon a pořádek. Musíme respektovat naše skvělé lidi v zákonu a pořádku. Nechceme žádné raněné. Je to velmi náročné období v dějinách. Ještě nikdy se nic takového nestalo, že nám to všem takto ukradli. Mně, vám, naší zemi. Tohle byly podvodné volby. Ale nesmíme těm lidem nahrávat. Potřebujeme mír. Tak běžte domů. Milujeme vás, jste velmi výjimeční. Viděli jste, co se děje a jak špatně a zle zacházejí s ostatními. Vím, jak se cítíte, ale běžte domů a běžte domů v míru.” vyzval Trump své příznivce na Twitteru.

Desítky minut před Trumpem k národu promluvil i zvolený budoucí prezident Joe Biden. „Naše demokracie aktuálně čelí bezprecedentním napadení. Nedá se to srovnat s ničím v moderních dějinách. Je to útok na citadelu svobody, přímo na Kapitol,” řekl Biden. Ve svém projevu zdůraznil především symboliku protestů jako útoku na myšlenky demokracie a na americké hodnoty. Vyzval vzbouřence k tomu, aby protesty okamžitě ukončili. Zároveň promluvil k samotnému prezidentu Trumpovi, kterého vybídl, aby se vyjádřil a uklidnil situaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]