Mimozemšťané existují, ale na Zemi nevidí známky inteligence. Proto nás nekontaktují, tvrdí astrofyzik

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Tématem (ne)existence mimozemských civilizací se zabývají nejen fanoušci sci-fi, ale i mnozí renomovaní vědci. Jeden z nich, Amri Wandel, je přesvědčen, že přišel na to, proč stále nedošlo ke zdokumentovanému setkání mimozemšťanů s obyvateli Země.

Vedoucí vědecký pracovník na Racah Institute of Physics na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě je přesvědčen, že život ve vesmíru existuje. Přesto podle něj lze najít vědecky prokazatelný důvod, proč se mimozemšťané prozatím nespojili s lidmi. Informaci přinesl deník Daily Mirror.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

„Pravděpodobnost kontaktu je definována jako šance najít blízkou civilizaci, která se nachází dostatečně blízko, aby mohla zachytit nejranější rádiové emise (radiosféru) a vyslat sondu, která by v současnosti dosáhla Sluneční soustavy,” vysvětluje ve své studii Wandel.

„Zjistilo se, že současná pravděpodobnost kontaktu se Zemí je velmi nízká, pokud se nejedná o extrémně početné civilizace. Jelikož se radiosféra s časem rozšiřuje, zvyšuje se i pravděpodobnost kontaktu,” říká uznávaný astrofyzik. „Je však nepravděpodobné, že by civilizace byly schopny vzájemné komunikace, pokud jejich komunikační životnost není alespoň několik tisíc let,“ dodává.

Podle odborníka na astrobiologii a předsedy Izraelské asociace astrobiologie a raného života není laicky řečeno ze Země vysílán dostatečně silný signál, který by ve vesmíru dokázal prezentovat, že naše planeta je obydlena inteligentními bytostmi.

UFO v Roswellu

Jsou však lidé, kteří jsou přesvědčeni, že mimozemský život se s tím naším již setkal. Fakta o havárii UFO v červenci 1947 v Roswellu v Novém Mexiku jsou dodnes jedněmi z nejhledanějších informací na světě. Sama Oblast 51, kde mělo dojít k několika vědeckým pokusům jak na stroji, tak na mimozemšťanech, kteří v něm údajně byli nalezeni, patří k nejlépe střeženým místům na světě. Přitom stále není jasné, zda se nejedná pouze o legendu, která vznikla, aniž by měla pravdivý předobraz.

()

Muž, který měl pracovat pro CIA, se na smrtelné posteli svěřil se svými zkušenostmi spojenými s tajemným pádem neidentifikovaného létajícího předmětu. Bývalý agent ve svých 77 letech hovořil s výzkumníkem UFO Richardem Dolanem a dokumentaristou Jeremym Corbellem.

Agent, jehož jméno zůstalo v utajení, tvrdil, že v letech 19571960 pracoval pro americkou Ústřední zpravodajskou službu, přičemž se dostal k fyzickým důkazům o existenci mimozemšťanů. O nich hovořil v jednom z rozhovorů již před 24 lety, ale poté byl prý CIA důrazně varován, aby takové vystoupení již nikdy neopakoval, neboť vyzrazuje státní tajemství.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články