Ministerstvo kultury na Twitteru perlí. Přečtěte si ty nejlepší příspěvky

()

Sice stále není jasné, kdo bude resort Ministerstva kultury řídit po končícím Danielu Hermanovi. Followeři oficiálního twitterového účtu ministerstva doufají, že na postu správce sítě ke změně nedojde. Petr Kukal totiž ministerský Twitter spravuje výborně. Příspěvky vynikají jemnou i ostřejší ironií nebo odlehčeně informují o aktuálním dění nejen v oblasti kultury. Počtěte si mezi řádky, co se na Twitteru Ministerstva kultury objevilo za poslední měsíc.

Připomínka narození významného režiséra se zjevnou narážkou na tvůrčí pojetí ústavy ze strany prezidenta Miloše Zemana.

 

Byli i tací muži, kteří svou práci vykonávali s důvěrou. Narážka na pravděpodobnou vládu Andreje Babiše bez důvěry sněmovny.

 

 

Karel Janoušek získal hodnost maršála RAF jako jediný Čechoslovák. Komunisté jej věznili 12 let a sebrali mu všechny vojenské pocty a hodnosti. Plné rehabilitace se dočkal až v roce 1990. O rok později mu byl povýšen posmrtně povýšen na armádního generála. Vyšší hodnost česká armáda nezná.

 

Bealtes nebo Zdeněk Troška? Inu, každý má jiný vkus.

Komunisté na Jiřinu Štěpničkovou připravili v roce 1951 provokativní akci. Při pokusu o emigraci byla Štěpničková zadržena na hranicích. Česká herečka byla odsouzena na 15 let. Někteří dobří spoluobčané pro ní žádali trest smrti. Ve vězení strávila téměř deset let.

 

O víkendu 20. a 21. října se konaly volby do sněmovny.

 

Pravděpodobně narážka na předvolební průzkumy.

 

 

 

Prezident Miloš Zeman prohlásil, že by měla Ukrajina žádat po Rusku kompenzace za Krym.

Pravděpodobně další narážka na projev prezidenta na shromáždění Rady Evropy.

 

5. října uplynulo 81 let od narození prezidenta Václava Havla.

 

NDR pod správou Sovětského svazu měla k demokracii opravdu daleko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]