Ministerstvo obrany USA chce prověřovat zprávy o UFO

Ilustrační foto. (Pixabay/JuliusH)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/JuliusH

Představitelé amerického ministerstva obrany oznámili, že byla vytvořena pracovní skupina, která má prošetřit zprávy o neidentifikovaných létajících objektech v zakázaných zónách vzdušného prostoru. Tato skupina bude posuzovat zájmové objekty a „zmírňovat případné související hrozby,“ uvedl v úterý Pentagon.

Jak připomíná BBC.com, velmi očekávaná červnová vojenská zpráva nedokázala vysvětlit desítky hlášených pozorování UFO a varovala před možnými riziky pro národní bezpečnost.

()

„Na novou skupinu budou dohlížet nejvyšší vojenští a zpravodajští představitelé. Skupina pro identifikaci a synchronizaci řízení vzdušných objektů bude ‚zjišťovat, identifikovat a přiřazovat zájmové objekty ve (vzdušném prostoru zvláštního určení),‘ uvedla v úterý náměstkyně ministra obrany Kathleen Hicksová ve zprávě pro nejvyšší vedení Pentagonu.“

Mezi jejich směrnice patří snižování mezer ve schopnostech detekce, analýza zpravodajských a kontrarozvědných údajů a doporučování politiky v této oblasti. Ministerstvo obrany uvedlo, že bere všechna hlášení o vzdušných vpádech – identifikovaných či neidentifikovaných – „velmi vážně a každé z nich vyšetřuje“.

Úterní prohlášení uznává problémy, na které upozornila červnová zpráva Pentagonu pro Kongres. Zákonodárci si zprávu vyžádali poté, co americká armáda oznámila četné případy neidentifikovaných objektů, které byly spatřeny při nevyzpytatelném pohybu na obloze. V červnové odtajněné zprávě pracovní skupiny UAP se uvádí, že „nic nenasvědčuje tomu, že by existovalo nějaké jiné než pozemské vysvětlení“, ale zároveň ho nevylučuje.

Mezi možná vysvětlení patřily běžné vzdušné objekty, jako jsou ptáci a bezpilotní letouny, atmosférické jevy, jako jsou ledové krystalky, nový vývoj amerických vládních nebo soukromých subjektů a technologie nasazené zahraničními protivníky. Zpráva obsahuje také souhrnnou kategorii „ostatní“. Úředníci zkoumali 144 incidentů z posledních dvou desetiletí, včetně tří videí, která Pentagon odtajnil v loňském roce a popsal je jako ukazující „nevysvětlitelné letecké jevy“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]