Ministerstvo provádí mimořádnou kontrolu v úřadě šéfky exekutorů

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ČTK)

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán | FOTO: ČTK

Ministerstvo spravedlnosti druhým dnem provádí mimořádnou kontrolu v opavském úřadu prezidentky Exekutorské komory ČR Pavly Fučíkové. Uvedl to dnes server ceska-justice.cz. Podle Fučíkové kontrola zřejmě souvisí s reportážemi pořadu Reportéři ČT, kde byla kritizována za některé kroky v čele úřadu. Mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová nechtěla uvedené informace komentovat.

Server připomněl, že Fučíková před časem dostala od ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) výtku kvůli tomu, že její manžel získal nemovitost na dražbě, kterou pořádal její úřad, a navíc pro společnost, v níž je Fučíková majoritním vlastníkem.

Podle Pelikána tak Fučíková porušila ustanovení exekučního řádu, podle kterého se exekutor mimo jiné má v práci i v osobním životě zdržet všeho, co by narušilo důstojnost jeho povolání nebo ohrozilo důvěru v nezávislý, nestranný a spravedlivý výkon exekuční činnosti. Prezidentka Exekutorské komory si ale není vědoma žádného pochybení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com