Ministerstvo ubytuje uprchlíky v bytě po Schillerové. Konečně bude sloužit potřebným, vzkázal Bartoš

Alena Schillerová (ANO) (FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská)

Alena Schillerová (ANO) | FOTO: FORUM 24 / Аlеոа Spálеոská

Ministerstvo pro místní rozvoj nabídne své ubytovací kapacity pro Ukrajince prchající před válkou, informovalo v tiskové zprávě. Kromě ubytoven a prostorů Horské služby ČR budou někteří uprchlíci obývat i ministerské byty v centru Prahy, které využívaly ministryně bývalé Babišovy vlády Alena Schillerová a Klára Dostálová (všichni hnutí ANO).

„Uvolňujeme veškeré možné ubytovací kapacity, které vlastníme. Máme nejen strohou ubytovnu, ale i mediálně známé byty v samém centru města, které dříve obývaly ministryně předchozí vlády Dostálová a Schillerová. Konečně tak budou byty sloužit těm, kdo je opravdu potřebují,“ uvedl v tiskové zprávě Ivan Bartoš (Piráti).

Tomio Okamura a Andrej Babiš (ANO)  (ČTK)

Šéf Pirátů a ministr ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš ve středu také vládě předloží rámcový návrh na využití programu na pomoc krajům a obcím při financování poskytování ubytování. Půjde podle něj jak o dočasné a nouzové, tak i dlouhodobější ubytování pro příchozí z Ukrajiny.

Luxusní apartmán v centru Prahy

Nadstandardně rozlehlý apartmán v těsném sousedství Pařížské, která patří mezi nejdražší ulice v Česku, podle serveru Neovlivní.cz platil bývalé ministryně financí stát. Jde o luxusní byty, které dříve nechal zrenovovat tehdejší ministr pro místní rozvoj Pavel Němec a patří ministerstvu pro místní rozvoj.

Když se do bytu v Salvátorské ulici v roce 2018 Schillerová nastěhovala, její přáním bylo investovat do rekonstrukce a vybavení. „Jako první se sháněla po odpovídajícím toaletním stolku, ten původní se jí nelíbil. Stoleček se jí nakonec také pořídil na státní útraty,“ uvedl pro web Neovlivní.cz pod příslibem anonymity zdroj z ministerstva.

Po jejím nastěhování navíc v domě v centru Prahy, kde ministryně bydlela, zasahovala cizinecká policie. Cizinky, které v bytě uklízely, totiž neměly potřebná povolení a byly nakonec vyhoštěny. Právě uklízecí služby byly další, které Alena Schillerová po svém nastěhování do apartmánu řešila.

Bývalá vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová si v té době přišla na více než 170 tisíc korun. Na bydlení měla jako členka vlády nárok a podle zákona za něj neměla nic platit. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]