Ministerstvu průmyslu shořela na webu data s žádostmi podnikatelů. Tak znova

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) (ČTK)

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) | FOTO: ČTK

Zábavný seriál Kántry for dz fjůčr pokračuje. Web ministerstva průmyslu a ministra Karla Havlíčka (za ANO) zápasil s problémy celý týden a byl nedostupný. V noci ze čtvrtka na pátek pak přestal fungovat úplně, protože shořel server. A s ním i data, která na něj podnikatelé ke konci týdne nahráli, píše deník Seznam Zprávy.

Jak Seznam Zprávy uvádí, podnikatelé, kteří v závěru týdne požádali stát o peníze na nájemné nebo náhradu za uzavřené restaurace, budou muset žádost podávat znovu.

FORUM 24 (archiv)

Kdo podával žádost o dotaci ve čtvrtek v jednu ráno a později, musí celý proces zopakovat. ‚Žadatel musí založit a podat žádost znovu (a to i v případě, že ji stihl podat),‘ stojí na ministerském webu, kde se žádosti o dotace vyplňují. S poznámkou, že se ministerstvo omlouvá.

Podnikatelé, kteří se do systému registrovali nebo v tomto čase měnili už podanou žádost, budou vyplňovat opětovně. „Tyto úpravy žádosti v systému chybí a je nutné je provést znovu,“ píše se na webu.

Je vidět, že po fiasku s prodejem dálničních známek a registrací k očkování nás stát udržuje v příjemném napětí i v dalších oblastech svého elektronického kutilství. Představa budování jaderných reaktorů a hloubení nějakých Zemanových kanálů nás může současně naplňovat veselím i děsem, podle toho, jakou máme každý povahu. Imunita vůči koronaviru promořováním se zatím moc nepovedla, ale imunitu vůči současné vládě si zřejmě vybudujeme spontánně a bez nějakého velkého nabádání a úsilí.

Tvůrčí činnost zlomyslných Čechů už je v plném proudu.

Twitter

„Důvody, proč informační systém přestal fungovat, se v současné době zjišťují. Problém vznikl u externího dodavatele, který obratem přijal řadu opatření pro to, aby garantoval funkčnost systému do budoucna. O podporu nikdo z žadatelů při splnění stanovených podmínek nepřijde,“ napsalo ministerstvo a pro zájemce prý spouští infolinky, které budou fungovat i o víkendech.

Češi mají rádi ty státní infolinky, ne že ne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]