Ministr Blatníček, leden má 70 dní, premiéři rodili. Babiš začal mluvit zmateně

ČTK

Premiér Andrej Babiš (ANO) v poslanecké sněmovně | FOTO: ČTK

Andrej Babiš začíná mít stejný problém jako Miloš Zeman. Občas z něj padají překvapivě nesouvisející slova. Jako by nestačilo, že doteď byly jeho projevy zmatené, nezvládal stavbu vět a mluvil mimo téma, přičemž když byl vzteklý, přecházel do své ne příliš srozumitelné formy slovenštiny. Uplynulý týden představil několik novinek, za které si vysloužil posměch.

Asi nejnovějším kouskem je část rozhovoru, kde Babiš mluví o tom, že v Německu budou mít omezení do 70. ledna. Chudáci. Poměrně velký ohlas ve sněmovně i na sociálních sítích měla Babišova zmínka o jeho ministrovi jménem Blatníček. Při projevu ve sněmovně sloučil ministra Blatného a Havlíčka. Na mysli měl Havlíčka.

archiv

V uplynulých dnech Babiš potřeboval sněmovnou nutně protáhnout státní rozpočet, k čemuž mu nakonec pomohli opět komunisté po tom, co splnil všechna jejich přání. Nicméně, musel několikrát vystupovat u řečnického pultu. A i tady padaly perly. Nejen Blatníček.

Babiš mluvil například o tom, že premiéři rodili. „Víte kolik tady rodilo premiérů? Strašně moc! A nikdo mi nepomohl,“ vyčetl Babiš poslancům. A co na to Monika, že? A to není vše. V sestřihu je toho od pana premiéra mnohem více. Pěkná je také tato věta: „A takže já tomu ako nerozumím. Já samozřejmě rozumím, že tady je hlavní cíl. Kromě toho samozřejmě, že tady je potřeba se zbavit Babiše“.

Premiér se tak ve vyjadřování dostává na úroveň prezidenta Zemana. Z toho občas vypadnou nesouvisející věty nebo slova. Již legendární je informace o tom, že si prezident dokouří pohanku. Tuto větu řekl uprostřed rozhovoru se svým bývalým kamarádem Jaromírem Soukupem. Pokud na Hradě skutečně kouří pohanku, mnohé by to vysvětlovalo.

Jediné, v čem Babiše Zeman zatím překonává, jsou vulgární slova. Ta ze sebe Zeman čas od času vypustí, jak moc to kontroluje, nikdo neví. Tomu se Babiš zatím při veřejných vystoupeních vyhýbá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner