Ministr Blatný má neprůstřelné argumenty. Zřejmě výsledek práce nového šéfa komunikace

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO)  (ČTK)

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na čtvrtečních interpelacích poslanců trval na tom, že lidé musí mít nasazenou roušku, i když jsou na ulici zcela sami. Argumenty ho zřejmě vybavil nový ředitel odboru komunikace, který měl na ministerstvo přijít, ale nakonec nepřišel.

Téměř od začátku současné pandemie můžeme sledovat špatnou komunikaci představitelů vlády, kteří nedokáží logicky vysvětlit epidemická opatření. Nikdo se pak nemůže divit, že je mnoho lidí odmítá dodržovat. Ministr zdravotnictví Jan Blatný nyní argumentaci dovedl k dokonalosti.

Eric Drooker

Takřka profesionální komunikaci vlády jsme mohli sledovat při čtvrtečních interpelacích poslanců. Takže se vás chci zeptat jako lékaře i jako ministra zdravotnictví, jestli je skutečně nutné vynucovat a ukládat lidem povinnost nosit roušku či respirátor, když jdou po ulici prokazatelně sami a v blízkosti se nikdo cizí nepohybuje,“ tázal se ministra zdravotnictví poslanec za občanské demokraty Vojtěch Munzar. Podle něj toto nařízení považuje většina lidí za absurdní.

„Podobná nařízení jsou platná v řadě ostatních zemí a je to prostě naprosto jasné striktně dané pravidlo, ze kterého nechci, aby byly žádné výjimky,“ reagoval na opozičního poslance Blatný. Pokud by se snad někdo chtěl tázat na důvod takového vládního opatření, ministr nachystal jasné a srozumitelné vysvětlení. „Je to prostě nastaveno takto,“ řekl ve sněmovně. 

Zdá se, že už na ministerstvu zdravotnictví začal úřadovat nový ředitel odboru komunikace, který měl za úkol vytvořit komunikační strategii k nemoci covid-19 a zpracovat vnější i vnitřní komunikaci resortu. Čtvrteční argumentace ministra Blatného nám ale připomněla, že nikdo takový vlastně na ministerstvu není.

I přesto, že z výběrového řízení na šéfa komunikace vzešel vítěz, v den nástupu sdělil, že nenastoupí. Podle mluvčí ministerstva Barbory Peterové je fungování odboru i nadále zajištěno a další kroky, které se týkají vedení odboru, budou součástí interního řešení. Jak takové interní řešení vypadá, jsme mohli slyšet z úst ministra Blatného při čtvrtečních interpelacích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články