Vypadá to jako vtip, ale není. Dvojitý ministr Jan Hamáček si ve funkci ministra vnitra našel pekné téma. Zajímá ho Česká pošta a to, jak zvládne nápor balíků v období Vánoc. Byl domluvit pošťákům, aby se více snažili. Stále to není vtip, ale informace z oficiální tiskové zprávy ministerstva vnitra. Pan ministr si prohlédl třídírnu balíků v Malešicích a pronesl zásadní slova: Je zde jasně vidět, že se Česká pošta modernizuje a pracuje na tom, aby byla efektivní nejen v příjmu zásilek, ale také v jejich třídění a expedici“.

Je moc dobře, že se ministr vnitra zajímá o Českou poštu. Možná by si ale měl uvědomit, že tu jsou ještě jiná, neméně zajímavá témata. Tak například, by se měl starat o to, aby nikdo, včetně premiéra a jeho médií nevytvářel tlak na vyšetřovatele řešící kauzu pana premiéra. Mohl by se také zajímat o to, že jistý holding je jako chobotnice napojený na stát. Ministr vnitra by si mohl také všímat toho, jak se jistý premiér snaží ovládnout tajné služby. Nebo ruského vlivu na některé tuzemské politiky a fakt, že se někteří z nich chovají jako ruští agenti. A neměl by se zajímat také o to, zda lidé okolo prezidenta, kteří nemají bezpečnostní prověrky, nemají skrze zchátralého panovníka příliš velký vliv na chod státu?

Tak samozřejmě, je toho hodně na jednoho dvojministra a téma třídění balíků na poště je také ohromně ožehavé a závažné. Ale kdyby třeba panu ministrovi někdy vyšel čas, mohl by zabrousit i do výše uvedených nešvarů. Takhle to totiž vypadá, že mu jeho šéf Babiš dovolil na ministerstvu vnitra řešit jedině tak balíky na poště.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora