Ministr Havlíček by měl okamžitě rezignovat

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) (FB Úřadu vlády)

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) | FOTO: FB Úřadu vlády

Superministr Karel Havlíček vede hned dva rezorty. Vstává prý ve čtyři a zvládá všechno. Až na to, že se mu nedaří vůbec nic, a vůbec nejlepší by bylo, kdyby skončil na obou ministerstvech. Jenže vzhledem k železničním neštěstím, která se stala v posledních dnech, by měl urychleně vyvodit zodpovědnost.

Tři havárie během několika dnů. Ano, každou můžeme libovolně rozebrat, ale množství ukazuje na systémový problém. A ten souvisí s tím, že Babišovo hnutí ANO řídí dopravu už šest let. Nelze nic svádět na zlé tradiční strany, tohle je prostě vina těch, kteří už tu roky vládnou.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Pokud jde o dopravu, Babiš zatím dokázal jen to, že vybrané skupiny obyvatel jezdí zdarma a peníze, které by mohly být vynaloženy na zabezpečení, tak na železnici chybějí. Případně premiér předstírá, kolik že postavil dálnic, přestože například D1 se nekonečně dlouho opravuje.

Populismus současné vládní garnitury začal ohrožovat životy lidí. Pokud to bude trvat dál, za každé neštěstí ponese zodpovědnost nejen Havlíček, ale také jeho nadřízený Andrej Babiš.

V každé civilizované zemi při podobných událostech ministr končí okamžitě. Jenže v civilizované zemi nemá někdo dvě funkce jen proto, že je oddaný přikyvovač majitele vládního hnutí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]