Ministr Havlíček ztrácí trpělivost. Vše prý funguje skvěle, podnikatelé dostávají peníze, není co kritizovat

Karel Havlíček, ministr průmyslu, obchodu a dopravy, místopředseda vlády za ANO  (ČT)

Karel Havlíček, ministr průmyslu, obchodu a dopravy, místopředseda vlády za ANO | FOTO: ČT

Dva nejoddanější pěšáci Andreje Babiše v neděli v diskuzních pořadech přesvědčovali diváky, že vláda je skvělá. Zatímco v České televizi vysvětlovala Alena Schillerová, že ona a Babiš skvěle hospodaří, na Primě dvojministr Karel Havlíček horlivě debatoval se šéfkou TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou. Oba ministry, kromě jejich arogantního vystupování, spojovalo to, že nekonečně dlouho vysvětlovali, jak vláda dělá vše bezchybně. Skoro to vypadalo, že byli oba na stejném školení nějakého markeťáka.

O něco zajímavější podívanou nabízel Havlíček na Primě. Multiministr dosti překvapil, když se odkopal, že ani neví, že se při registraci do systému k očkování zadává rodné číslo. Evidentně nebyl dobře naladěný, chvílemi ztrácel trpělivost a působil neklidně. Odmítal uznat jakékoliv pochybení a evidentně ho dost netěšilo, když mu šéfka TOP 09 vyčítala nepřesná čísla, která Havlíček prezentoval, a obzvláště citlivý byl na informace o tom, co se jeho vládě zase nepovedlo. Havlíček potom vypouštěl jednu překvapivou a legrační frázi za druhou.

Tak například: „Fascinuje mě, jak můžete tak skvělý systém kritizovat,“ vytkl Markétě Pekarové Adamové a s jistotou v hlase později prohlásil: „Systém pro testování funguje, systém pro očkování funguje.“ Když došlo na téma finančních náhrad pro zavřené restaurace, Havlíček prohlásil, že se nenechá vydírat restauratérem, který mu veřejně vyčetl, že celý systém je špatně nastavený a náhrady nedostatečné. Když předsedkyně TOP 09 řekla, že její strana nepodpoří další prodloužení nouzového stavu, Havlíček ji uraženě nařkl, že si bere občany ČR jako rukojmí.

Markéta Pekarová Adamová Havlíčkovi navrhla, aby si kromě svých dvou ministerstev přibral ještě ministerstvo propagandy, protože to, co dělá, je jen propaganda.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]