Ministr Lavrov objevil, že Západ chce nastolit celosvětovou totalitu. A teď tu o Mrazíkovi

Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov (ČTK)

Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov | FOTO: ČTK

Co křičí zloděj k odvedení pozornosti od své osoby, je známo. Finta je to stará, ale někdy osvědčená, zvlášť když nic jiného nezbývá. Putinův ministr Sergej Lavrov to jako zkušený šejdíř provozuje. Zjistil, že Západ chce nastolit na celém světě totalitu. Je to asi stejné, jako kdyby Jack Rozparovač obvinil londýnskou policii z násilí na ženách.

Ruský ultranacionalistický web Cargrad, pravá studnice slovanského myšlení (toho ruského), je občas vůči Kremlu kritický. Ovšem tak, že tam píší, že by se mělo víc přitvrdit.

Eric Drooker

Teď je potěšil ministr Lavrov. Ocitujme: „Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil USA a EU, že ,nastolují totalitu a budují nový světový řád, který se řídí podivnými pravidly, nikoli zákony. Spojené státy a Evropská unie se podílejí na zavádění totalitarismu na světové politické scéně. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který se zúčastnil online zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Jednostranné sankce jsou jedním z jejich nástrojů k dosažení cílů. Podle diplomata jsou tato omezení uvalena bez mezinárodněprávního podkladu, a jsou tedy nezákonná. Situaci zhoršuje pandemie. ,Taková omezení dramaticky omezují schopnost řady rozvojových zemí čelit šíření infekce, zdůraznil Lavrov.

Poznamenal, že Západ se snaží všemi prostředky zastavit formování polycentrického světa a místo mezinárodního práva se vnucuje koncept nového řádu založeného na určitých pravidlech, která jsou vnucována všem ostatním. Moskva vyzývá ostatní státy, aby svou zahraniční politiku budovaly na základě Charty OSN a respektovaly suverenitu jiných zemí. ,Západ se již nezajímá o normy mezinárodního práva a nyní požaduje, aby se všichni řídili jeho vlastními pravidly a dodržovali jím zavedený řád,‘ dodal Lavrov.

Politoložka Natalia Jelisejeva již dříve pro 360tv.ru uvedla, že USA se nikdy nevzdají své sankční politiky vůči Rusku. Je to vhodný nástroj nátlaku, takže všechna prohlášení Američanů o normalizaci dialogu mezi zeměmi znějí absurdně. ,Přestože USA tvrdí, že se nesnaží o vyhrocení vztahů s Ruskem, ve skutečnosti pro to dělají vše,‘ vysvětlila expertka.

Plán USA odhalil ministr zahraničí Anthony Blinken. Washington se snaží donutit Moskvu, aby změnila své chování a zcela se podřídila Západu. Proto si lze jen těžko představit, že se situace v blízké budoucnosti změní.“

Tak v jednom mají lidé, kterým se v Rusku říká experti, pravdu. Skutečně si lze těžko představit, že by se v dohledné době něco změnilo. Rusko pokračuje ve válce proti Ukrajině a jeho vojáci a jím podporovaní separatisté na východní Ukrajině vraždí ukrajinské vojáky. Krym je stále ukraden v rozporu s mezinárodním právem. Rusko se nepřiznalo k sestřelení civilního dopravního letadla nad Ukrajinou, k útokům novičokem a poloniem v zahraničí, k ovlivňování voleb a referend v několika západních zemích. Doma pokračuje v brutálním potlačování opozice v míře, jaká nemá od konce SSSR obdoby.

Pokud jde o „podivná pravidla“, jedno teď vymysleli v Kremlu. Chystá se zákon, který bude mít zpětnou platnost. To je skutečně inovace. Kdo se podílel na činnosti opozičních struktur Alexeje Navalného, nebo je nějak podpořil (a to několik let dozadu), nebude mít právo kandidovat ve volbách. Odhadem to zasáhne tak dvě stě tisíc lidí. Teď chtějí na tři roky do vězení odsoudit dívku, která (v té době ještě neplnoletá) četla maskovaným putinovským gorilám na demonstraci ruskou ústavu a pak údajně postříkala červenou barvou budovu nějakého úřadu. Ale krev v ulicích, která teče ze zmlácených lidí, kteří se provinili tím, že na té ulici byli, ta nevadí.

A s tímhle tady někteří lidé kolaborují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]