Ministr Mládek: Podpořil mě Kalousek, preferuje demokratického kandidáta, byť levicového

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, 1999 (ČTK)

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, 1999 | FOTO: ČTK

Ve volebním speciálu Českého rozhlasu Radiožurnál se střetli kandidáti, kteří postupují do 2. kola senátních voleb za oblast Táborska. Jedním z kandidátů je ministr dopravy za ČSSD Jan Mládek, druhým je kandidát hnutí ANO Jaroslav Větrovský, starosta Mladé Vožice. Mládek překvapil tvrzením, že má pro druhé kolo voleb, které se uskuteční tento víkend, i symbolickou podporu Miroslava Kalouska.

Po prvním kole má kandidát hnutí ANO nad ministrem Mládkem velmi hubený náskok, jen něco málo přes jedno procento. Získal 17,83% hlasů, zatímco sociálně demokratický kandidát 17,60%. Výsledky prvního kola senátních voleb na Táborsku byly celkově velmi těsné. Třetí kandidát Jan Fišer za Starosty a nezávislé a lokální táborské hnutí T2020 získal 16,47% hlasů a čtvrtý Jindřich Bláha za ODS 14,34% hlasů.

Zatímco Větrovský získal pro druhé kolo podporu právě kandidátů umístěných na třetím a čtvrtém místě, Mládek se pochlubil podporou strany TOP 09 v čele s jejím předsedou Miroslavem Kalouskem a stranou KSČM. K podpoře TOP 09 Mládek řekl: „Pro Miroslava Kalouska je lepší demokratický kandidát, byť levicový, než kandidát hnutí, které přináší postupnou oligarchizaci naší země.“

Miroslav Kalousek podle všeho plní své předsevzetí, ke kterému vyzýval i všechny ostatní demokratické politické strany napříč politickým spektrem, že je potřeba, aby se spojily a zabránily hnutí ANO, aby totálně převzalo vládu nad českou společností.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com