Ministr Petr Gazdík odvolal ředitelku CERMAT Michaelu Kleňhovou

Petr Gazdík (STAN) (Profimedia)

Petr Gazdík (STAN) | FOTO: Profimedia

Ministr školství Petr Gazdík odvolal Michaelu Kleňhovou z funkce ředitelky CERMAT. Podle slov ministra školství CERMAT nenaplňuje očekávání ministerstva. „S takto řízenou organizací nelze vybudovat školství pro 21. století,“ konstatoval na tiskové konferenci Petr Gazdík.

CERMAT podle ministra prosazoval podle kontroly ministerstva financí netransparentní výběrová řízení a nehospodárně hospodařila s finančními prostředky. „Nechci, aby organizace řízené ministerstvem školství nakládaly nehospodárně s prostředky ze státního rozpočtu,“ dodal ministr školství.

(Týdeník FORUM)

Na kontrolu ministerstva financí navazuje kontrola ministerstva školství, která bude zaměřena na hospodaření se svěřeným majetkem.

„Abych stabilizoval CERMAT po dovolání ředitelky, byl dočasně jmenován do jeho čela náměstek ministra školství Milan Štábl jako krizový manažer. CERMAT bude řídit do výběrového řízení z něhož vzejde nový ředitel,“ uvedl Petr Gazdík.

Štáblovým úkolem bude zjistit skutečný stav v oblastech, kde byly zjištěny problémy, zajistit výkon podzimního termínu maturit a také nastavit podmínky pro digitalizaci a připravit strukturální změny v organizaci.

“Považuji dnešní odvolání ředitelky Cermatu za poněkud zmatečné. Pokud na podnět pana ministra Petra Gazdíka začala v Cermatu probíhat kontrola, měl počkat na výsledky aktuálního auditu. Až v případě zjištění nedostatků mají následovat kroky k jejich odstranění,” uvedl pro Forum 24 Radek Sárközi, ředitel Pedagogické komory.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články