Ministr Vojtěch chválil české šití roušek. Že se nestydíte, napsal Bartoš

repro CNN

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na CNN | FOTO: repro CNN

Nešikovné chování členů vlády na sociálních sítích začalo přestřelkou ministra vnitra Jana Hamáčka s kolegou z rezortu zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Jak se zdá, druhý jmenovaný se rozhodl pokračovat – opět vydává za český přínos světu fakt, že občané nemají dostatek ochranných prostředků a roušky si šijí sami, jako by šlo o dobrou zprávu. Věc ale nenechal bez povšimnutí například předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Češi jako světoví rouškaři! Světová média vyzdvihují naše opatření k povinnému nošení pokrývky úst a nosu. Je úžasné, že jsme se stali během krize vzorem pro zahraničí v tom, jak spolu bojujeme proti koronaviru,“ napsal Vojtěch a upozornil tím na reportáž americké televize CNN o nošení roušek.

Že se nestydíte, pane ministře…,“ odpověděl mu Bartoš s odkazem na video, kde Vojtěch tvrdí, že se nic nezanedbalo a ochranných prostředků je dostatek. 

Vojtěch ale zjevně neví, proč by se podle Bartoše měl stydět. „Proč? V té době toto platilo, měli jsme zmapován stav zásob v nemocnicích, které měly tehdy dostatek ochranných prostředků i výrobní kapacity, které se zdály být dostatečné. Nikdo nemohl předpokládat propuknutí největší pandemie za posledních sto let a obrácení trhu vzhůru nohama,“ napsal. Že nikdo nic nemohl předpokládat, ale není pravda, protože opozice žádala debatu o koronaviru již 28. ledna, vládní koalice ji však nepřipustila.

To myslíte vážně, že to nikdo nemohl předpokládat? Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí varovalo před vysokým rizikem globálního šíření koronaviru již v lednu. Jste ministr zdravotnictví!“ připomněl ministrovi Bartoš.

Vláda je za podcenění krize a nedostatek ochranných prostředků kritizovaná dlouhodobě. Vojtěch stejně jako premiér Andrej Babiš se snaží šití roušek občany využít k propagaci země a prezentovat to jako pozitivní zprávu. Jde ale pouze o reakci na to, že roušky nedostali nejen občané, ale ani lékaři a další lidé v první linii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner