Ministři ČSSD by měli balit. Babiš přiznal, že Šmarda v termínu jmenován nebude

ČTK

Jan Hamáček a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Podmínku ČSSD pro setrvání ve vládě Babiš a Zeman nesplní. Premiér to konstatoval v rozhovoru pro Deník. Michal Šmarda podle něj nebude k 1. srpnu jmenován ministrem kultury. „To se určitě nestane, protože jsou vládní prázdniny. Všichni ministři jedou na dovolenou a já také. Prvních patnáct dní v srpnu nebudu přítomen,“ prohlásil Babiš.

Podmínka ČSSD z minulého týdne je přitom jasná. K 31. červenci má být odvolán Staněk a jmenován Šmarda. Ústupkem ČSSD byl už zbytečně vzdálený termín 31. 7., který původně určil Zeman.

Babiš už prozradil, že Zemana nepřesvědčil. Za prezidentem jde příští týden. Uvedl také, že pokud se výměna nepovede do 31. července, záležitost bude řešena až v září.

Logicky je tak jasné, že ministři ČSSD musí z vlády odejít. Vláda Andreje Babiše končí. Důvodem je umanutý, pomstychtivý Miloš Zeman, který nedodržuje Ústavu ČR. Bez jakéhokoliv mandátu si hraje na vrchního kádrováka České republiky.

Tohle si sociální demokraté nesmějí nechat líbit. Podmínka zněla jasně a Babiš se Zemanem měli dost času, aby ji splnili. Záměrně to nechtějí udělat. Reakce ČSSD musí být rázná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner