Podmínku ČSSD pro setrvání ve vládě Babiš a Zeman nesplní. Premiér to konstatoval v rozhovoru pro Deník. Michal Šmarda podle něj nebude k 1. srpnu jmenován ministrem kultury. „To se určitě nestane, protože jsou vládní prázdniny. Všichni ministři jedou na dovolenou a já také. Prvních patnáct dní v srpnu nebudu přítomen,“ prohlásil Babiš.

Podmínka ČSSD z minulého týdne je přitom jasná. K 31. červenci má být odvolán Staněk a jmenován Šmarda. Ústupkem ČSSD byl už zbytečně vzdálený termín 31. 7., který původně určil Zeman.

Babiš už prozradil, že Zemana nepřesvědčil. Za prezidentem jde příští týden. Uvedl také, že pokud se výměna nepovede do 31. července, záležitost bude řešena až v září.

Logicky je tak jasné, že ministři ČSSD musí z vlády odejít. Vláda Andreje Babiše končí. Důvodem je umanutý, pomstychtivý Miloš Zeman, který nedodržuje Ústavu ČR. Bez jakéhokoliv mandátu si hraje na vrchního kádrováka České republiky.

Tohle si sociální demokraté nesmějí nechat líbit. Podmínka zněla jasně a Babiš se Zemanem měli dost času, aby ji splnili. Záměrně to nechtějí udělat. Reakce ČSSD musí být rázná.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora