Ministryně Malá zřejmě opsala diplomovou práci. I s překlepy

Taťána Malá (Zbyněk Pecák)

Taťána Malá | FOTO: Zbyněk Pecák

Když Andrej Babiš sliboval vládu odborníků, zřejmě úplně nemyslel ministryni spravedlnosti Taťánu Malou. Nejen, že jsou velké pochybnosti o jejím dosaženém vzdělání na soukromé Panevropské univerzitě v Bratislavě, které ji ani neumožňuje dělat na území České republiky advokátku, ale jak se zdá, zástupkyně hnutí ANO také při svém studiu podváděla.

Podle zjištění Radiožurnálu se totiž části magisterské práce Taťány Malé z roku 2011 shodují s prací, která vznikla ještě o pět let dříve. Ministryně spravedlnosti Babišovy vlády opisovala dokonce tak pilně, že zkopírovala i chyby. „Nepatrné rozdíly lze zpozorovat jen například v podmínkách, za kterých se podílí se na výchově dítěte manžel rodiče dítě,“ píše se v práci Malé, ale také v té od Veroniky Grossové, upozorňuje server iRozhlas.cz.

Plagiátorství nové šéfky české justice odhalil systém, který zjistil, že se její práce nápadně podobá příspěvkům na internetu i jiné již odevzdané práci. Při její prozkoumání jsou shody vidět nejvíce, protože se Malá evidentně ani neobtěžovala text číst a pouze ho okopírovala.

Nástupkyně Roberta Pelikána je pod drobnohledem hned po prvních informacích o jejím angažmá na ministerstvu spravedlnosti. Nejen, že má střet zájmů kvůli rodinné firmě, která se zabývá insolvencemi, jejichž problematiku řeší rezort, vedený Malou, ale především kvůli svému studiu.

Andrej Babiš sice často hovoří o kampani na novou členku vlády, ale její plagiátorství zřejmě svou obvyklou výmluvou nepřebije.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]