Ministryně Schillerová se nejspíš zbláznila. Viděla prý milé poselství prezidenta

Ministryně Alena Schillerová (Facebook Aleny Schillerové)

Ministryně Alena Schillerová | FOTO: Facebook Aleny Schillerové

Ministryně financí Alena Schillerová se dlouhodobě vyznačuje odtržením od reality. Miluje zejména fotografování, je přesvědčena o tom, že pokud na sociální sítě denně neumístí alespoň jednu svou zasněnou fotku, bude to katastrofa. Kdyby stejně času jako vlastní sebeprezentaci věnovala ekonomické situaci země, jistě by udělala lépe. Po projevu prezidenta Miloše Zemana ale přece jen překvapila. Nejspíš totiž viděla úplně jinou řeč úplně jiného prezidenta.

„Děkuji panu prezidentovi za milé vánoční poselství, plné naděje z roku příštího a důvěry ve zdravý rozum každého z nás. Sdílím jeho přesvědčení o radostnějších dnech, které nás v roce 2021 čekají,“ napsala na svůj twitterový účet Schillerová. Opravdu má paní ministryně na mysli to milé poselství, v němž Miloš Zeman zase jen nenávistně plival z televizních obrazovek? Opravdu je nutné mu takto podlézat ve chvíli, kdy se opět zachoval jako naprostý omezený hulvát, který nedokáže svou pomstychtivost potlačit ani o Vánocích?

Schillerová svůj absurdní příspěvek završila tím, že je skvělé, jak prezident podpořil vládní kroky v národohospodářské oblasti a jak se mu líbí program Covid III. Taky si připadáte jako v blázinci? Ano, ministryně financí na 2. svátek vánoční děkuje prezidentu republiky, že ve svém vánočním poselství chválil nějaký program, který nejspíš bude podnikatelům stejně k ničemu jako všechny předchozí. Navíc se znovu nabízí otázka, jak se na financování tohoto programu podílí Evropská unie, což ministři vlády Andreje Babiše rádi zamlčují.

Pak je také otázka, proč tohle Schillerová vlastně dělá. Teplé místo má ještě pár měsíců jisté. Samozřejmě víme, že by ráda byla ministryní i nadále, protože si může za státní výdaje platit fotografa, který jí obstarává její životní zábavu. Ale jinak jde přece o nestranickou odbornici, nebo ne? Tato nestranická odbornice se sice objevila na billboardech hnutí ANO již před krajskými a senátními volbami, zatím ale ještě světu neprozradila, zda míří na některou z kandidátek.

Po každém podobném incidentu člověka musí napadnout, jak hluboko jsme kvůli vládě Andreje Babiše a prezidentství Miloše Zemana vlastně klesli. A jak moc ještě klesneme, protože všichni tihle lidé mají zjevně nekonečnou schopnost hledat stále nové dno. Je to ostuda. A ať se Schillerová bude culit do objektivu, kolikrát chce, nic to nezlepší. Spíš naopak.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]