Ministryně Schillerová svou přítomností oblažuje už i nebohé prvňáčky

Alena Schillerová dělá radost dětem. (Twitter)

Alena Schillerová dělá radost dětem. | FOTO: Twitter

Ministryně Alena Schillerová nemá zjevně co na práci, tak v pracovní době jezdí na výlety. Místo aby dnem (a pokud možno i nocí) uvažovala, jak se zatáhne dluh pět set miliard, co její vláda vyrobí, brouzdá po Jihočeském kraji.

Paní Schillerová si užívá zbytku léta. Jak poznáme z toho, co píše na sociálních sítích, její akční rádius je velký: „Vítání prvňáčků v Boršově nad Vltavou, prohlídka krásných Holašovic nebo nejvíc sýrů, co jsem kdy viděla. V Madetě. Jihočeský kraj je úžasný, není co dodat. Kdo nezažil, nepochopí. Koukněte 😎“

Koukáme. Není nám jasné, proč se ministryně financí vynořuje mezi prvňáčky a v Madetě. Nejen nechápeme, proč se cpe k dětem bez roušky, když se stýká s kovídkově podezřelým  premiérem, ale nevíme, proč se tam vůbec vyskytuje. Co má s nimi společného? Má snad na starosti resort školství? I kdyby, ještě by to nebyl důvod takto nebohá robátka oblažit.

Připomíná to mentalitu reálného socialismu, kdy přijel tajemník (nebo veletajemník) nějakého více či méně ústředního výboru a poddaní mu připravili prostor pro jeho sebeprezentaci. Děti jsou ideální kompars. Jak se k nim nějaký přítel lidu přiblíží a naznačí úsměv, hned vypadá tak nějak otcovsky a mateřsky. To nemůže být špatný člověk, toho by třeba šlo i volit. Kdo má rád děti a zvířátka, myslí to dobře. S námi se všemi i s budoucností.

Ale určitě to všechno nijak nesouvisí s nějakou volební kampaní. Jak by mohlo! Můžeme se divit, proč ministryně za ANO neobjíždí ty neexistující krajské nemocnice, co si Babišovo hnutí vymyslelo na billboardech, a nesměřuje do nich po těch neexistujících nových dálnicích. To je asi tak všechno, co můžeme. Možná by rodiče mohli dát školám najevo, že nechtějí, aby jejich děti sloužily jako kulisa pro politiky. Zvlášť když to nejspíš budou právě ty děti, na které dluhové řádění této vlády dolehne, ačkoliv jsou v tom samy dost nevinně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]