Ministryně spravedlnosti Marie Benešová po volbách skončí v politice

Ministryně Marie Benešová (za ANO) (ČTK)

Ministryně Marie Benešová (za ANO) | FOTO: ČTK

Blížící se parlamentní volby zřejmě změní pár věcí na naší politické scéně. Zatímco se nedá určit, kdo nakonec bude tím, koho prezident Zeman pověří sestavením vlády, s určitostí se už dá říct, že v ní nezasedne současná ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Ta v rozhovoru pro Novinky.cz připustila, že se chystá do důchodu.

Šéfka české justice připomněla, že není poslankyní a v podzimních parlamentních volbách ani na tento post kandidovat nebude. Nabídka prý od nikoho nepřišla. Proto je její osud zatím nejistý, i když Benešová má jasnou představu. „Myslím si, že už mám nárok na zasloužený odpočinek,“ řekla Novinkám.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Zároveň ovšem dodala, že nechce dělat radikální soudy a záleží na mnoha okolnostech. „Třeba budu do toho října tak utahaná a otrávená, protože situace na politické scéně není jednoduchá,“ sdělila ministryně, která ve funkci v roce 2019 vystřídala Jana Kněžínka.

Její pokračování ve státní správě je prý také nepravděpodobné. „Život je krátký a vstoupila jsem do jeho poslední fáze, takže už bych měla mít nárok na odpočinek. Myslím si, že už by tu měl sedět někdo mladší,“ řekla s tím, že si ráda úplně odpočine.

Marie Benešová se stala ministryní spravedlnosti ve druhé vládě Andreje Babiše v dubnu 2019. Stejný post zastávala i mezi lety 2013-2014, kdy byl premiérem Jiří Rusnok. Benešová byla čtyři roky poslankyní za ČSSD, ve vládě je ovšem jako nestraník za hnutí ANO. V roce 2013 byla jmenována poradkyní prezidenta Miloše Zemana, k němuž má velmi blízko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články