Kalousek usvědčil Babiše ze lži o biopalivech

Eric Drooker

Situace kolem zákona o biopalivech se neuklidnila ani po středečním jednání ve Sněmovně, kde potřebná většina poslanců dala zelenou dalším miliardovým dotacím pro Agrofert Andreje Babiše. Ministr financí, který ještě nedávno tvrdil, že sám bude proti prodloužení programu podpory biopaliv a stejně se zachovají i členové jeho hnutí ANO, se dnes snažil lží přesvědčit novináře, že pro zákon nezvedl ruku kvůli stanovisku svého ministerstva. Na to, že nemluví pravdu, však upozornil Miroslav Kalousek, který má na to i písemný důkaz.

Bývalý ministr financí Kalousek je velkým kritikem prodloužení podpory biopaliv a stejně jako celá TOP 09 i další opoziční ODS hlasovala ve středu pro ukončení k 30. červnu letošního roku. Babiš, který z počátku nechtěl přiznat střet zájmů, do kterého se jako ministr a majitel zemědělského koncernu, který má z biopaliv miliardové zisky, dostal, začal lhát. „Před malou chvílí tvrdil ministr financí na tiskové konferenci, že k návrhu poslance Raise na ukončení daňové podpory biopaliv měl od svého ministerstva neutrální stanovisko,“ napsal na svůj facebookový profil Kalousek. „Obhajoval tak skutečnost, že se zdržel hlasování a v rozporu se svým veřejným slibem tento návrh nepodpořil. Asi si neuvědomil, že stanoviska ministerstva k pozměňovacím návrhům dostává i zpravodaj zákona, v tomto případě tedy já,“ upozornil.

10985901_976456202385881_6170574228209924773_n

Babiš lhal a jeho ministerstvo to tisklo

A právě dokument z Ministerstva financí jasně naznačuje, že Andrej Babiš nemluvil pravdu a postoj jeho úřadu byl zcela zřejmý. „Mohu pouze lakonicky konstatovat, že Ministerstvo financí mělo k návrhu poslance Raise souhlasné stanovisko. Stejně souhlasné stanovisko vyjádřila za MF před všemi členy rozpočtového výboru náměstkyně Simona Hornochová,“ komentuje situaci Kalousek. „Kdo tady prosím lže?“ ptá se na závěr svého příspěvku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články