Miroslava Němcová: Postup Primy by měl probudit každého, komu jde o demokracii

Eric Drooker

Poslankyně ODS Miroslava Němcová se vyjádřila k aktuální kauze televize Prima, která neodvysílala Show Jana Krause s Jiřím Bradym. Jedná se podle ní o alarmující situaci. Přinášíme celé její prohlášení.

Včerejší rozhodnutí TV Prima neodvysílat pořad, ve kterém měl vystupovat pan Jiří Brady a také kritici prezidenta Zemana, by mělo probudit všechny, kterým jde o zachování skutečné demokracie v České republice.

V poslední době je zcela běžné, že některé politické strany a jejich představitelé mají omezenější přístup do médií, než strany jejich vlastníků. Nicméně včerejší událost ukazuje, že i údajně nezávislá televize je schopna vypnout program, který by mohl být nepříjemný pro signatáře takzvané „čínské deklarace“.

Nyní již nejde o politické sympatie nebo nesympatie, ale o právo všech (nejen některých) českých občanů na svobodná média a přístup k informacím. Byť to určitě nezamýšlel, Jiří Brady současné české společnosti nastavil zrcadlo. Je jen na nás, co se v něm rozhodneme vidět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner