Miroslava Němcová v knize rozhovorů: o seznámení s manželem i o překonání těžké nemoci

Miroslava Němcová – vlevo s manželem, vpravo před maturitou (archiv M. N.)

Miroslava Němcová – vlevo s manželem, vpravo před maturitou | FOTO: archiv M. N.

Senátorka Miroslava Němcová hovoří v nové knize nazvané První dáma české politiky samozřejmě zejména o politice. Logicky se ale nebylo možné vyhnout osobní rovině. Čtenáři se tak mohou dočíst o tom, jak se Miroslava Němcová seznámila se svým mužem Vladimírem a kdy překonávala těžkou nemoc. To vše doprovázejí také jedinečné fotografie.

Víte, jak se Miroslava Němcová rozhodla, co bude studovat? To bylo samozřejmě úplně mimo realitu. Letuška mě držela trochu déle, u krasobruslařky mi to došlo poměrně rychle, když jsem vyjela na led. Vzpomínám si na prázdno, na to, že jsem netušila, co bych měla dělat a jaká práce a další směřování by mělo smysl, zaznělo v rozhovoru.

KNIHU OBJEDNÁVEJTE ZDE

Jak dlouho už je Miroslava Němcová se svým mužem a kdy si jí on sám poprvé všiml? I to v rozhovoru popisuje, a to včetně všech změn, které ji potkaly po roce 1989 a u kterých byl její manžel Vladimír s ní.

Před sametovou revolucí potkala Miroslavu Němcovou těžká zkouška – lékaři jí diagnostikovali rakovinu. Avšak i to se podařilo překonat za pomoci manžela i nové naděje, kterou přinesl právě listopad 1989. A pak už přišlo uzdravení, knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou a vstup do ODS, který předznamenal celá další desetiletí. Sarajevský atentát, Václav Klaus, vstup do poslanecké sněmovny, Miloš Zeman, Stanislav Gross, pád vlády Petra Nečase, většina pro Mirku premiérku, příchod Andreje Babiše na politickou scénu, rozhodnutí kandidovat do senátu i koronavirová pandemie. A samozřejmě naděje.

O tom všem si můžete přečíst v knize Miroslava Němcová – První dáma české politiky, která je k dostání na e-shopu FORUM, ale i v běžných knihkupectvích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]