Miroslava Němcová: Zeman a kauza Peroutka? Mstivost, účelovost, ješitnost a pohrdání

Eric Drooker

Kancelář prezidenta republiky se rozhodla ignorovat svou povinnost omluvit se Terezii Kaslové, vnučce Ferdinanda Peroutky, za tvrzení, že její dědeček napsal článek s titulkem Hitler je gentleman. Přinášíme prohlášení poslankyně ODS Miroslavy Němcové, která takovýto postup ostře odsuzuje.

Kauza „Peroutka“ je hanebným napadnutím muže, který se nemůže bránit. Nota bene napadnutím od hlavy státu, jehož výrokům je věnován největší mediální prostor. Celý národ tedy slyší úvahy prezidenta, které vycházejí z nikdy nenalezeného textu, a je jimi ovlivněn.

Bohužel se obávám, že hlouběji s dílem Ferdinanda Peroutky není obeznámen každý, dokonce jsem přesvědčena, že jeho jméno, mnohým mnoho neříkalo. Až do vypuknutí toho nechutného skandálu. Ferdinand Peroutka měl být zapomenut. Emigroval z komunistického „ráje“, který po jistou dobu spolubudoval náš dnešní prezident. Neznalost Peroutky, života i díla umožňuje snadnou manipulaci spojenou s dehonestací, které prezident Zeman neštítil.

Trapnosti s hledáním článku a falešné přísliby omluvy, nebude-li text nalezen, ukazují na pokleslou stránku povahy hlavy státu. Myslím tím mstivost, zatvrzelost, účelovost, ješitnost a pohrdání. Rozhodnutí soudu bylo raritní v tom, že měl posuzovat výrok, který nebyl nikdy doložen. Soudce si tedy vypomohl jinými texty, aby mohl dát hlavě státu tak nějak za pravdu. Rozsudek nechápu a odmítám. K soudu nemělo dojít, ale co už měla vnučka Ferdinanda Peroutky dělat? Já být na jejím místě, také bych nemohla k takovému napadnutí dědečka nečinně přihlížet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]