V Harrachově policie objevila otevřený hotel. V provozu byl i vlek

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Policie v sobotu objevila v krkonošském středisku Harrachov na Semilsku hotel, v němž bylo ubytováno kolem 70 hostů. V provozu byl i blízký vlek a lidé tam lyžovali. Upozornili na to místní, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Policie oba případy zadokumentovala a předá je do správního řízení. Provozovateli vleku hrozí až třímilionová pokuta, navíc stejně jako provozovatel hotelu může přijít o podporu státu.

„V hotelu bylo ubytováno kolem 70 osob a všichni údajně na služební cestě, takže jsme si vyžádali doklady a věc vedeme jako přestupek v rozporu s nařízením vlády,“ doplnila policejní mluvčí.

Protesty v Polsku (Twitter @ajplus)

Celkem podle ní policisté v sobotu provedli 368 kontrol, z toho prověřili osm hotelů, v žádném dalším pochybení nenašli. Celkem řešili zhruba tři desítky porušení koronavirových opatření. Většinou šlo ale o pohyb venku po 21. hodině nebo nenošení roušky. Kontroly pokračují podle Šrýtrové i dnes.

Kvůli protiepidemickým nařízením jsou od 18. prosince 2020 v Česku zavřené restaurace, hotely, vnitřní sportoviště či kulturní zařízení. Od loňského 27. prosince platí zákaz vycházení po 21:00. Mimo provoz jsou i zimní střediska a od páteční půlnoci nesmějí navíc lanovky a vleky vozit už ani pěší turisty. Zastavila se proto i kabinová lanovka na vrchol Ještědu.

Podmínky na horách jsou přitom teď ideální, na svazích leží až 90 centimetrů sněhu, upravených je 250 kilometrů Jizerské magistrály, ale také desítky kilometrů lyžařských stop v Krkonoších a Lužických horách. Slunečné počasí dnes do hor vylákalo tisíce lidí. „Hlavní parkoviště máme plná, ale stále jsou tu ještě místa k parkování. Daří se nám tady dopravu organizovat díky pomoci hasičů a policie,“ řekl ČTK Petr Holub (NEZ), starosta oblíbeného jizerskohorského střediska Bedřichov. Rušno bylo v neděli nejen v Bedřichově. Stovky lidí vyrazily do běžeckých stop, ale rodiny s dětmi také s boby a sáňkami na Javorník, Ještěd nebo na Severák v Hraběticích.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]