Místo projednávání rozpočtu peče vánočku, podivují se nad Babišem poslanci

Andrej Babiš (ANO) (Profimedia)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Profimedia

Údiv a posměch sklidil obžalovaný kandidát na prezidenta a poslanec Andrej Babiš. Místo toho, aby byl v zaměstnání a v poslanecké sněmovně řešil státní rozpočet, pekl vánočku. „Andrej Babiš se z dnešního jednání sněmovny omluvil z pracovních důvodů. Před hodinou umístil na sociální sítě fotku, jak peče vánočku. Vysmívá se tak otevřeně všem lidem, kteří chodí svědomitě do práce. A jeho zaměstnancům nejvíc,“ komentovala situaci předsedkyně poslanecké sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

V době, kdy poslanci jednali o rozpočtu, zveřejnil Babiš na sociálních sítích sérii fotografií s informací, co právě dělá. Že si hraje s těstem, že plete, že potírá, že vytahuje z trouby hotovou vánočku. Celé odpoledne tak trávil na své benzince, kde se představení odehrávalo.

Nevadilo to zdaleka jen předsedkyni sněmovny. „Kolega Patrik Nacher má pravdu, jednáme o nejdůležitějším zákonu roku. A představte si, že jste poslanec, který se chce stát prezidentem, a chcete vládě radit, co má dělat. A místo toho rozpočtu jdete na svou benzinku péct vánočku, jako to udělal šéf tady pana kolegy Andrej Babiš,“ napsala na twitteru poslankyně za STAN Barbora Urbanová.

()
Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka připomněl, že Babiš se svým pekařským dílem chlubí v době, kdy měl být v práci, za kterou dostává plat. „Normální poslanec je dnes v práci ve sněmovně, kde se projednává nejdůležitější zákon roku – státní rozpočet! Ale předseda Hnutí ANO Andrej Babiš na to peče, a to doslova. Vysmívá se tak i všem lidem, co musí chodit do práce a nemohou v pracovní době doma péct vánočku jako on,“ upozornil Jurečka.
Markéta Pekarová Adamová upozornila na vysokou absenci Babiše ve sněmovně už před několika dny. „Přestože byl Andrej Babiš zvolen občany, svůj mandát vykonává ledabyle. Častěji je na lavici obžalovaných než v té poslanecké. A jako jediný poslanec ze všech není členem žádného výboru. To považuji za pohrdání voliči. Věřím, že na tohle většina občanů bude v lednu myslet,“ konstatovala šéfka TOP 09 se zřejmým odkazem k lednovým prezidentským volbám.
V těch Babiš sice patří mezi trojici favoritů vedle Petra Pavla a Danuše Nerudové, podle dosavadních průzkumů by však ve druhém kole pravděpodobně prohrál s Nerudovou i s Pavlem. K prezidentské kampani Babiš zatím přistupuje odlišným způsobem než jeho protikandidáti. Odmítá chodit do společných debat, kde by mohl představit své názory a mohl by diskutovat s ostatními. Svůj čas zaměřuje především na setkání se seniory, kteří patří k jeho voličům nejčastěji.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články