Nová místopředsedkyně ČSSD měla podvádět s pozemky

Eric Drooker

Na nově zvolenou členku vedení sociálních demokratů Lenku Tesku Arnoštovou bylo podáno anonymní trestní oznámení. Údajně se měla dopustit  podvodu při nákupu pozemku. Toho se měla dopustit, když před devíti lety koupila parcelu za milion a půl. Podle současného znaleckého posudku by cena 1800 m2  pozemku měla být ale až skoro deset milionů. Arnoštová obvinění odmítá a tvrdí, že se jedná o snahu ji zdiskreditovat. „Zákonnost nabytí pozemku pak potvrzují opakované pravomocné rozsudky soudů vydané v rámci občanskoprávních řízení trvajících přes 5 let,“ tvrdí Arnoštová.

Podle dokumentů, které redakce Svobodného fóra získala od anonymního adresáta, Arnoštová v roce 2006 koupila parcelu za zvláštních okolností a za nízkou cenu. Znalecký posudek byl prý podhodnocen a tím došlo k porušení zákona. Podle trestního oznámení, které je na místopředsedkyni ČSSD podáno, se mělo jednat o falšování smluv a daňový únik. „Výše sjednané kupní ceny 1.482.578,- Kč odpovídala znaleckému posudku zadanému soudem v rámci soudního řízení,“ napsala SF Arnoštová. „V roce 2004 soudní znalec ocenil pozemek na cenu 1.341.256,- Kč, když zohlednil znehodnocení pozemku naskládkováním stavebního odpadu a s tím spojené náklady na odstranění takové zátěže z pozemku,“ dodává.

Podle informací, které SF poskytl čtenář, však mělo dojít k zákulisním tlakům na Městském státním zastupitelství v Praze, aby bylo vyšetřování pozastaveno, nebo alespoň odsunuto na neurčito. Tomu se ale Arnoštová brání a tvrdí, že tyto informace jsou zcela nesmyslné. „Uvedený pozemek jsem získala v naprostém souladu se zákonem, standardní kupní smlouvou,“ píše Arnoštová ve svém prohlášení.

Důvod, proč se devět let stará kauza dostala na světlo koncem minulého týdne, tedy před sjezdem ČSSD, je podle ní jasný. „Z důvodu, že poslední soudní rozhodnutí ve věci bylo vydáno již dne 6. 11. 2013, tak se bohužel přikláním k názoru, že uvedené kroky činěné vůči mojí osobě mají jediný účel, a to je poškození mé osoby,“ myslí si Arnoštová. Proti pisateli dopisu, který na její nákup pozemku upozornil, podnikne právní kroky a podává trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestných činů pomluvy a křivého obvinění.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články