Mistr černého humoru Lavrov: Chceme Ukrajince osvobodit od jejich vlády, aby byli svobodní

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (ČTK)

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | FOTO: ČTK

Přicházejí další zprávy z civilizace, která je zřejmě mimozemského původu a které se zatím pracovně říká Rusko. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil nezávislost ukrajinského lidu za zájem Ruska. Lid na Ukrajině by podle něj měl mít možnost svobodně rozhodovat o svém osudu. Věděli jsme, že komunikace s mimozemšťany bude nejspíš složitá, ale že narazíme na takové rozdíly, to jsme netušili.

Lavrov prohlásil: „Abychom se vyhnuli jakýmkoli eufemismům, chceme, aby ukrajinský lid, nebo, jak řekl ruský prezident Putin, všechny národy žijící na území dnešní Ukrajiny, mohly svobodně, bez snahy vehnat je do područí banderovské psychologie, rozhodovat o svém budoucím osudu.“

(Týdeník FORUM)

Dále sdělil, že přáním Ruska je osvobodit Ukrajinu. Rusko má zájem na tom, aby národy Ukrajiny měly vládu, která bude reprezentovat všechny její rozmanitosti. Taková vláda by podle ministra neměla být pod vnějším vedením, které podporuje neonacismus, genocidu Rusů a používá ji jako nástroj k zadržování Ruska. Moskva podle něj nedovolí, aby na Ukrajině vládli neonacisté.

Takže to tady máme v kostce, kdyby snad někdo ještě nevěděl, o co Kremlu jde, a pořád žil v iluzích, že je třeba dosáhnout „diplomatického řešení“ a „volit cestu jednání“ a hlavně nedodávat Ukrajině žádné zbraně, protože to „prodlužuje válku“ a „přilévá olej do ohně“.

Mozkové závity kremelských činovníků nejsou schopny pojmout tak složitou informaci, že na Ukrajině je u moci vláda, která byla lidmi zvolena. Do parlamentu se ani krajní nacionalisté nedostali, protože tolik jich mezi lidmi zas není. Ruská duma je plná lidí, které lze označit bez přehánění za nacisty.

()

Nacismus je ideologie, která spojuje fašistické představy o vůdcovské vládě s tezemi o nadřazenosti rasy. Vůdcovskou vládu už tu máme jak vyšitou. Možná by se mohlo zdát, že v Rusku, které je složeno z mnoha národností, žádné hlásání o nadřazenosti rasy a národa nenajdeme. To je ale dojem klamný. V posledních letech narůstá líčení Rusů jako nositelů pravé duchovní kultury, čímž se údajně liší od dekadentního a zdegenerovaného Západu a „Gayropy“. Jako potravu pro děla posílá Moskva na Ukrajinu především muže posbírané ve vesnicích s neruskými etniky, protože povolat Rusy se zatím nikdo přímo neodvažuje. V Moskvě a Petrohradu si lidé možná občas zamávají vlajkami, ale že by se jim chtělo na frontu, je dost pochybné.

V Rusku se o normálních svobodných volbách nedá mluvit přinejmenším od roku 2011, kdy byly zdokumentovány manipulace s volebními lístky a zastrašování kandidátů. Od té doby to tak bylo pořád a všechno se ještě zhoršovalo. V roce 2012 se Vladimir Putin vrátil na třetí období do funkce, které se v Rusku stále ještě říká prezident. Po frašce zvané referendum o změnách ústavy už může zůstat vládcem až do svého skonu. A představitelé tohoto systému by někoho chtěli osvobozovat.

Jakmile někdo přijde s tím, že vás chce spasit nebo osvobodit, a za ním jsou vidět tanky a lágry, kam zavírá vlastní lidi, je třeba ho vykázat do patřičných mezí.

Profesionální mírotvorci se nenechají zviklat žádným argumentem. Budou klidně tvrdit, že na Sahaře jsou ledovce, že Lenin měl rád děti a koťátka a že ruská armáda osvobozuje lidi plošným vypalováním měst a svrháváním jejich vlády.

Pokud někdo tvrdí, že bere vážně ruské „mírové návrhy“, je buď bezmezně hloupý, nebo plní úkol.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články