Mistr filmové hudby Hans Zimmer vystoupí v Praze

Hans Zimmer, nejvýraznější filmový hudební skladatel současnosti zahraje 4. června opět v pražské O2 Aréně. Skladatel vystoupí na pódiu se svou patnáctičlennou kapelou společně s orchestrem a sborem, tedy s více než šedesáti umělci.

Koncert „Hans Zimmer Live On Tour“ bude uveden ve dvou částech. První část zahrnuje některé skladby z klasických filmových hitů, jako jsou Gladiátor, Lví král nebo Piráti z Karibiku. Ve druhé části zazní inovované verze slavných skladeb z trilogie Temný rytíř či z filmu Počátek, v nichž vystoupí speciální hosté ze světa rocku a popu.

„Vždycky jsem chtěl udělat šňůru takovýchto koncertních show a jsem nadšený, že startujeme – nejprve na západním pobřeží, potom Austrálie, odtud do Evropy, kterou jsme si naposled v létě hodně užili,“ říká Zimmer. „Mám radost, že se mi podařilo dát dohromady mé velmi talentované přátele, s nimiž předvedu vystoupení, jaké diváci ještě nikdy nezažili.“

Hudbu Hanse Zimmera mohou diváci znát z nepřeberného množství filmů, jako je Šifra mistra Leonarda, Piráti z Karibiku, Pearl Harbor, Počátek, Kung Fu Panda, Poslední samuraj či Kruh. Zimmer dosud vytvořil hudbu k více než stovce filmů a získal za ně všechna prestižní ocenění – Oscara, Zlatý glóbus i Grammy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner