Mladá fronta DNES lže, chceme omluvu, zaznělo překvapivě z Hradu

Eric Drooker

Dobré vztahy mezi prezidentem a premiérem zřejmě lehce ochladly. Babiš se názorově se Zemanem nejprve střetl kvůli vyznamenání Pavola Krúpy, později se neshodli na plánované dostavbě Dukovan. Z prezidentské kanceláře nyní zazněla kritika Babišovy Mladé fronty DNES, v níž Vratislav Mynář hovoří dokonce o žalobě na autora premiérova deníku a právníky chce poslat i na redakci.

Billboard deníku FORUM 24 a časopisu Revue FORUM (FORUM 24)

Ostrou reakci od Hradu si zasloužil článek, týkající se opravy svahů přehrady Klíčava v Lánské oboře. Podle Vratislava Mynáře, vedoucího Kanceláře prezidenta republiky, se redaktor MF DNES Lukáš Valášek dopustil lži. Když totiž psal o těžbě kamene v lomu, který je součástí Lánské obory, měl záměrně použít jiné cifry než ty, o které skutečně jde.

„Zní to dramaticky. Čtenář je ale Mladou frontou DNES obelhán. Jde o klasický příklad dezinformace,“ rozčiluje se Mynář a žádá nápravu. „Jsou situace, které si žádají reakci. Jak jsem jednoznačně prokázal, došlo k účelovému a lživému pokusu poškodit Kancelář prezidenta republiky,“ je přesvědčen kancléř.

Omluvu od vydavatele Mladé fronty DNES, společnosti MAFRA, bude prezidentská kancelář požadovat právní cestou. „Budeme postupovat také proti autorovi článku Lukáši Valáškovi,“ vzkazuje Vratislav Mynář.