Mladá podnikatelka píše o své zkušenosti s rakovinou: Můžete si dovolit nádor?

facebook Báry Rektorové

Barbora Rektorová, mladá podnikatelka, která se potýká s těžkou nemocí | FOTO: facebook Báry Rektorové

„Málokdo připravuje své podnikání na nejhorší. Mně to možná zachránilo život. Při čelním střetu s rakovinou mi pomohlo několik podnikatelských zásad, jimiž se řídím už roky,“ napsala před časem na webu navolnenoze.cz mladá podnikatelka Bára Rektorová, neboli Sushi queen, „královna sushi“. Bára Rektorová totiž úspěšně podniká v oboru pro Češku trochu zvláštním – pořádá sushi večírky a kurzy výroby sushi. Podnikání bylo náročné, vyčerpávající, ale taky úspěšné a rozvíjející se, než… Než jí do života koncem loňského roku naprosto nečekaně zasáhla rakovina.

„Šla jsem na rutinní vyšetření, na které jsem ještě sama přijela autem. Do 20 minut jsem ležela na JIPce, napojená na tisíc kapaček a monitorů. Lékaři mi nedovolili ani vstát. Nade mnou stál pan doktor a říkal něco o ložisku na mozku. Vzhledem k mému medicínskému vzdělání vím, že když lékař použije slovo ložisko nebo novotvar, není to dobrý. Natož, když řekne: „Nic neodkládejte a buďte zbývající čas co nejvíc s dětmi.“ Zkrátka, našli mi nádor na mozku,“ píše na blogu Bára Rektorová.

Operace ji čekala za týden od zjištění diagnózy. Na nic nebyl čas. Vše důležité včetně závěti proto vyřídila během pouhých čtyř hodin. „Spousta přátel, kolegů podnikatelů i novinářů se mě ptalo, jak jsem takovouto krizovou situaci zvládla. Pár lidí mi na férovku napsalo, že by si takový nádor na mozku nemohli dovolit, že by to jejich podnikání zničilo. Pro ty jsem měla jednoduchou odpověď: Mě by to před pár lety zničilo taky. Proto považuji za důležité se o tuto svou zkušenost podělit a proto píšu tento článek,“ pokračuje Bára a popisuje do detailů, jak jí návyky a principy, které si osvojila v podnikatelském boji paradoxně pomohly při boji s těžkou nemocí.

Nejezděte na doraz (psychicky, fyzicky, ani finančně), obklopte se lidmi, na které se můžete spolehnout, i kdyby to znamenalo dlouhou cestu a nějaké „smetí“ kolem, vytvořte si „systém“ a udržujte se v psychické a fyzickém kondici. To jsou nejdůležitější body, na kterých Bára staví jak v podnikání, tak v nemoci, a které do detailů a s příklady rozebírá ve svém drsně upřímném článku. Článku o rakovině, o rodině, o nemoci, o podnikání, o životě. Přečtete si celý text na blogu. Ale pokud jste už teď zvědaví, tak můžeme prozradit to nejdůležitější: Operace dopadla dobře.

„Mám před sebou ještě půl roku léčby, ale nejnáročnější část mám už za sebou. Recidiva může a nemusí přijít. Zatím jsem v klidu, proč se bát sněhuláka v červenci. Dál pracuji, jsem šťastná a spokojená, občas více a občas méně. Vlastně se toho moc nezměnilo. Nemohu říci, že bych zažila nějakou velkou změnu a prozření. Jen se více než dříve řídím svým životním heslem: Take it easy,“ svěřuje se Bára.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner