Mladí nebudou platit daně a dostanou jízdenku do Evropy. ODS má nový program

ODS

S programem orientovaným výrazně na mladé lidi dnes přišli občanští demokraté. Těm nabízejí, že po případných vítězných volbách prosadí například nulové zdanění rodiny, která pobírá rodičovský příspěvek. Od daně z příjmu by podle ODS měly být osvobozeni všichni mladí lidé do 26 let.

„Víme, jak těžký je start. Chceme mladým lidem usnadnit začátek. Chceme, aby lidem zůstalo více peněz,“ řekla Alexandra Udženija, místopředsedkyně ODS. Dalším ze zajímavých bodů je, že k 18. narozeninám by od státu mladí lidé dostali mezinárodní jízdenku, aby mohli poznat země Evropy.

„Myslíme nejen na mladé lidi,“ zdůraznil šéf strany Petr Fiala. ODS chce pod jeho vedením zrušit daň z nabytí nemovitosti, chce zjednodušit zkrácené pracovní úvazky, výrazně snížit chce i odvody za zaměstnance.

„Vláda neplní své sliby. Zemi pouze udržuje v chodu, nic více. Jsme programová a politická alternativa. ODS ví, jak na to, aby se ČR stala zemí, která vítězí,“ shrnul Petr Fiala a uvedl tři principy vládnutí: Zavedení dobrého hospodaření, garance slušného vládnutí a ochrana hodnot Listopadu 1989.

ODS uvádí, že stát vybral od občanů za posledních několik let až o 25 % více peněz než dříve, aniž by se jakákoliv oblast života v ČR úměrně zlepšila. V této kapitole ODS také uvádí, že prosadí, aby dotace pomáhaly malým a slabým a nemířily k posilování velkých.

Pod slušným vládnutím si ODS představuje, že nebude vládnout trestně stíhaná osoba, přísně se bude nahlížet na střet zájmů a že vláda bude důsledně dodržovat a ochraňovat Ústavu ČR.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner