Mladičká surfařka se připravovala na olympiádu, poslední trénink nepřežila

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Měl to být klasický trénink, kterých debutantka v olympijském týmu Salvadoru absolvovala již stovky. Tentokrát se z něj ovšem Katherine Diazová už domů nevrátila. O tragickém skonu nadějné surfařky informuje New York Post.

Dvaadvacetiletá sportovkyně doplatila na neskutečnou náhodu, kterou si doteď nikdo nedokáže vysvětlil. Katherine totiž zasáhl na moři blesk během slunečného dne. Přivolaní záchranáři již nedokázali dívčin život zachránit.

Katherine Diazová (zdroj: IG @origemsurf_)

„Obloha byla jasná, jednalo se o nepředvídatelnou bouři, která podle všeho také nesla velký elektrický náboj,“ informovaly španělské noviny. Diazová trénovala poblíž svého domova v El Tuncu. Přípravě věnovala hodně času, čekal ji totiž olympijský debut na letních hrách v Tokiu. 

Ve chvíli, kdy salvadorskou reprezentantku zasáhl blesk, byl s ní ve vodě i její přítelkyně a strýc. „Katherine se přiblížila, aby ji obejmula, jakmile to udělala, bylo slyšet hluk,“ vypověděl strýc surfařky s tím, že zasaženy byly obě dívky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články