Mladík nepustil sednout těhotnou ženu v autobuse. Jeho argument vyráží dech

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Nejmenovaný mladík se rozhodl na sociální síti podělit o svůj zážitek z cesty autobusem. Bez ostychu napsal, že odmítl pustit sednout těhotnou ženu. Podle něj se tak rozhodla sama a nemůže čekat, že na její životní volbu budou brát ohled všichni. Příběh z londýnského autobusu veřejnost rozdělil.

„Včera večer nastoupila do autobusu těhotná dáma. Rozhlédla se a zjistila, že už nejsou volná žádná místa k sezení. Protože jsem byl nejblíže, začala se na mě upřeně dívat. Měl jsem sluchátka, takže jsem se snažil předstírat, že ji nevidím,“ popsal mladík z Londýna svůj zážitek. „Nakonec mě oslovila. Odpověděl jsem, že ji sednout nepustím, protože mám za sebou dlouhý den v práci a bolí mě nohy,“ napsal na sociální síti Reddit.

Mladík zmínil, že má po náročné desetihodinové směně a ještě jej čeká dvacetiminutová chůze ze zastávky. Žena byla jeho chováním pochopitelně šokovaná, mladík ji však opáčil, že ho to mrzí, ale těhotenství byla její osobní volba a nemůže čekat, že na její životní rozhodnutí budou brát všichni ohled.

„Žijeme přeci v zemi, kde je dostupná antikoncepce, takže netuším, proč by to měl být můj problém. Není má vina, že se rozhodla mít dítě, když si nemůže dovolit pořídit auto,“ pokračoval mladý muž. Namísto toho, aby těhotné ženě uvolnil místo k sezení, tak pouze otočil hlavu na druhou stranu a celou situaci ignoroval.

Po příchodu domů vyprávěl mladík svůj příběh rodině,  která jej údajně za takové chování pořádně pokárala. On však nerozumí tomu, proč by těhotenství mělo být nárokem na místo k sezení v autobuse.

Příběh rozdělil uživatele sociální sítě na dva tábory. „Jen proto, že je nějaká žena těhotná, nemusí se jí všichni přizpůsobovat. Vždyť mohla požádat o uvolnění místa někoho jiného,“ objevilo se v komentářích. „Sice nejste zodpovědný za její těhotenství, ale to ještě neznamená, že nemůžete být trochu milý,“ napsal další z uživatelů sociální sítě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczec[email protected]

Související články