Mladík přišel o nohy poté, co dojedl jídlo po svém kamarádovi. Mohl i zemřít

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Studentský život obnáší mimo jiné třeba i sdílení společného bydlení s kamarády. Při něm není nezvyklé, že se mladí lidé podělí se svými přáteli o prací prášek, sprchový gel či něco k jídlu. Že to může mít závažné následky, zjistil jeden britský student.

Ten totiž podle zprávy deníku Daily Star dojedl nudle s kuřecím masem po svém kamarádovi, což se mu málem stalo osudným. Místo toho, aby si mladík na jídle pochutnal, přišla zvýšená teplota, tep 166 za minutu a rychlý přesun do nemocnice. Tam se zdravotní stav studenta natolik zhoršil, že musel být eskortován vrtulníkem do jiného špitálu.

Mladík neměl žádné alergie a podle záznamů lékařů měl všechna očkování z dětství. Alkohol pil jen zřídka, kouřil dvě krabičky cigaret týdně avšak každý den si dopřával marihuanu. Deník uvádí, že jeho otec měl ischemickou chorobu srdeční a jeho bratr prodělal virovou meningitidu, když mu bylo šest týdnů.

Po četných bolestech břicha a zvracení se u hospitalizovaného studenta objevila zimnice, slabost, postupně se zhoršující difuzní myalgie (bolesti svalstva), bolesti na hrudi, dušnost, bolesti hlavy, ztuhlost šíje a rozmazané vidění.

„Pět hodin před tímto přijetím se objevilo purpurové zbarvení kůže a přítel odvezl pacienta na pohotovostní oddělení jiné nemocnice k vyšetření,” sdělil zdroj z nemocnice. „Potvrdilo se, že trpí agresivní bakteriální infekcí, kvůli které mu selhaly ledviny a začala se mu srážet krev,“ dodal.

Výsledky vyšetření jeho krve byly pozitivní na bakterii Neisseria meningitidis, což je forma sepse, která může nakaženého zabít. Primární verze je, že se bakterií nakazil prostřednictvím slin. Protože vynechal posilovací očkování meningokokovou vakcínou, dopad byl tak drsný.

Tkáň na prstech napadla gangréna, později byly zasaženy i nohy. To mělo za následek nutnost jejich amputace pod koleny. Lékaři tvrdili, že jinak postupovat nešlo a mladík měl podle nich velké štěstí, že incident přežil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články