Mladík si na pláži točil video, aniž by věděl, že mu jde o život

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

V době, kdy si fotíme a točíme všechno, co nám přijde zajímavé, často netušíme, jak riskujeme. Obzvlášť, když do ruky bereme zvířecí tvory, o nichž vůbec nevíme, co jsou zač. O jednom takovém nebezpečném natáčení informuje The Daily Mirror.

Uživatel TikToku s nickem Alexa_reed2 se na sociální síti pochlubil, že na pláži našel zvláštního tvora, kterého považoval za medúzu. „Podívejte se, lidi pořád je tady, je tak studená a slizká, jdu ji zvednout,” říká.

„Takhle to vypadá. Ano, je to medúza, podívej, jak je velká. Pořád se hýbe, panebože, já ji olíznu.“ dodává. V ten moment ovšem mladík vůbec netušil, že se pouští do velmi riskantní záležitosti. 

@alexa_reed2

#fyp #foryoupage #paratupagina don’t try this ⚠️⚠️

♬ original sound – Alexareed

Ona “medúza” je totiž ve skutečnosti zvíře přezdívané „plovoucí teror“, který je známý tím, že zabíjí lidi. Upozornil na to další tiktoker s přezdívkou Mndiaye_97.

„To není medúza, to je portugalský Man O‘ War. Je to druh sifonofora, vyzbrojený miliony výbušných žahavých buněk. Jen v Austrálii má na svědomí až 10 000 útoků ročně. Jeho jed může způsobit několikadenní nesnesitelnou bolest,” vysvětluje Mndiaye_97. “Jed však může vyvolat reakci, podobnou té alergické, která má za následek otoky v krku, srdeční problémy a potíže s dýcháním. Může vás tedy i zabít,” dodává.

Znovu se ukazuje, že video na sociálních sítích sice může zaujmout, ale rozhodně se vyplatí přemýšlet o tom, co zrovna natáčíte.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články