Mladík udal svého otce FBI kvůli útoku na Kapitol. Udělal bych to znovu, říká

Demonstranti v budově Kapitolu ve Washingtonu (6. 1. 2021) (profimedia.cz)

Demonstranti v budově Kapitolu ve Washingtonu (6. 1. 2021) | FOTO: profimedia.cz

Nečekanou situaci zažili v rodině Guye Reffitta. Muže, který byl obviněn za účast na útoku na washingtonský Kapitol, totiž FBI nahlásil jeho vlastní syn. Jak informuje deník New York Post, teenager z Texasu tak riskoval, že mu otec ublíží, protože už dříve svým dětem vyhrožoval smrtí.

Jackson Reffitt podle svých slov jednal v souladu s tím, jak mu kázal jeho morální kompas. „Udělal jsem to, o čem jsem si myslel, že to ochrání mou rodinu, a udělal bych to znovu,“ řekl mladík stanici Fox4.

Otec přitom nejen Jacksonovi, ale i jeho sestře vyhrožoval. „Pokud mě udáte, jste zrádci a víte, co se stane se zrádcům … jsou zastřeleni,“ stojí v soudním spisu. Slova staršího z Reffittů bral sice jeho syn jako hrozbu, ale nikdy si nemyslel, že by je otec mohl změnit v činy.

Změnu u svého táty pozoroval Jackson již několik let. Guy se stal členem krajně pravicových milicí a jeho názory se i kvůli tomu začaly radikalizovat. „Mohlo se stát, že by kvůli jakékoliv maličkosti přišla policie a můj otec mohl zahájit palbu,“ říká mladík. 

Když na záběrech z nepokojů v Kapitolu jeho matka poznala svého muže, rozhodl se jej oznámit FBI. Pro ni nebyl Guy Reffitt neznámou osobou. Nejen že byl federálními orgány sledován poté, co ho identifikovaly na záběrech z útoku příznivců Donalda Trumpa na Capitol Hill. Již dříve si všimly jeho komentářů na webu pro skupinu extremistických milicí známou jako Texas Freedom Force.

Při zatčení byly u Reffitta staršího objeveny dvě zbraně. Puška AR-15 a pistole Smith & Wesson.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články