Mladou cvičitelku zabila banální operace. Selhalo jí srdce

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

V době, kdy mnoho lidí touží po dokonalé postavě, se influenceři, kteří nám ukazují, jak máme cvičit, stávají hvězdami sociálních sítí. O jedné takové dívce píše server Daily Star. Bohužel to však není kvůli jejím úspěchům.

Odalis Santos Menaová se rozhodla, že podstoupí operaci, která ji měla zbavit nepříjemného pocení. Mexická influencerka, kterou na Instagramu sleduje téměř 150 tisíc lidí, si tedy našla kliniku, kde zákrok prováděli.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Třiadvacetiletá kulturistka však běžnou operaci nepřežila, protože již během anastezie došlo k srdečnímu selhání. Přesto, že se zaměstnanci kliniky snažili mladou influencerku zachránit, nepodařilo se jim to.

Podle informací místních médií k tragédii došlo proto, že anesteziolog nebyl vyškolen v podávání léků. Navíc klinika zřejmě neměla potřebnou licenci, a tak podobné zákroky vůbec nesměla provádět. Podle koronera mohlo dojít k selhání srdce i kvůli tomu, že Menaová užívala steroidy, které se s anestetiky nesnesly.

Policie nyní vyšetřuje, zda došlo ke smrti mladé dívky kvůli nedbalosti pracovníků lékařského zařízení. To se brání tím, že operující lékař okamžitě přistoupil k život zachraňujícím úkonům a rovněž došlo k zavolání záchranky.

Klinika tvrdí, že Menaová měla v těle kreatin, klenbuterol a oxandrolon, o čemž prý před zákrokem nevěděli. “Poté, co nám odevzdala podepsaný formulář, se jí lékaři opětovně zeptali na užívání návykových látek a ona ústně zopakovala, že žádné nebere,“ stojí ve stanovisku zařízení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články