Mladý lidovec vystoupil v Máte slovo. Pak byl surově zbit

()

Místopředseda Mladých křesťanských Pavel Horáček demokratů byl v sobotu 11. června surově zbit. Podle strany se tak stalo patrně v souvislosti s jeho vystoupením v pořadu Máte slovo na České televizi. Na celou věc upozornil web jeho strany. Horáček poskytl Svobodnému fóru krátký rozhovor.

Jak k útoku došlo?

Vracel jsem se z brigády, ve dvoře čekalo několik lidí, kteří mě nenechali projít a pořvávali na mě. Snažil jsem se to nějak uklidnit, oni mi řekli, ať držím hubu s těma politickýma kecama a vystartovali po mně. Dostal jsem několik ran pěstí do hlavy, skončil na zemi a útočníci utekli. Kolegyně mi zavolaly záchranku. Teď to řeší policie. Já jsem na neschopence a léčím se doma.

Setkal jste se již dříve s nějakými výhrůžkami?

Po tom vystoupení jsem dostal několik e-mailů, ve kterých byly nadávky, útoky… Ale výhrůžky jako takové to nebyly.

Takže mezi útokem a vysíláním nějaký čas uběhl?

Útok se stal minulou sobotu, pořad se vysílal před více než čtrnácti dny.

Horáček v pořadu ostře kritizoval praxi reprodukčních klinik. „Není ohlídáno to, kolik dárce může mít dětí,“ uvedl například. Odmítl také, že by se jednalo o jednoznačnou pomoc bezdětným ženám. „V současném prostředí, které není dostatečně regulováno, není legislativně upraveno, jde pouze o ten kšeft pro kliniky, pro ty špinavé peníze, které z toho kliniky mají,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]