Mladý pár náhodně objevil inzerát na prodej pětiletého dítěte. Případ není ojedinělý

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Nepříjemný zážitek si odnesl mladý pár, který se na internetu snažil najít rodinný domek na venkově. Místo nového bydlení totiž objevil inzerát na prodej malého chlapce. U fotografie dítěte bylo uvedeno, že cena je dostupná na vyžádání.

Jak informuje Moskovskij Komsomolets, inzerát objevil třiatřicetiletý muž s iniciály M.K., když se svou ženou zkoušel najít dům, do kterého by se mohli v nejbližší době přestěhovat. Místo toho však pár zaujala reklama s fotografií zhruba pětiletého chlapce, pod níž byl text: „Serjoža – koupit v Moskvě”.

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (ČTK / Šimánek Vít)

Na čísle na mobilní telefon, které bylo uvedeno u snímku, se údajně zájemci měli dozvědět cenu chlapce. Inzerát byl nepochopitelně umístěn v kategorii zvířata. M.K. podivný nález nahlásil na policii, která začala šetřit, zda se jedná o skutečný prodej lidské bytosti či pouze o nevkusný žert.

Vzhledem k tomu, že k podobnému případu již v Rusku došlo v roce 2022, musí být policie ostražitá. Tehdy matka novorozeného dítěte sháněla peníze na plastickou operaci nosu. Potřebovala v přepočtu zhruba 80 tisíc korun, a proto se rozhodla, že prodá svého syna.

Podle policejních zpráv si matka vzala zálohu kolem 7500 korun od páru, který si dítě pět dní po jeho narození skutečně koupil. Zbytek smluvené ceny dvojice zaplatila v následujících dnech. Krátce na to ovšem nastaly komplikace a “rodiče” museli jet s chlapcem do nemocnice. Tam po nich ovšem ošetřující personál chtěl rodný list dítěte.

Ten následně páru chtěla žena prodat za téměř 40 tisíc korun. Než ovšem stačilo dojít k zaplacení jakýchkoliv dalších peněz, zasáhla policie. „Orgány Vyšetřovacího výboru Ruské federace pro Dagestánskou republiku zahájily trestní stíhání 33letého obyvatele města Kaspijsk. Podezřelá byla zadržena v souladu s čl. 91 a 92 trestního řádu Ruské federace,” uvedli ve svém prohlášení vyšetřovatelé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články