Mlátička Ondráček může lhát, jak chce. Soudruzi z ANO, SPD a KSČM ho chrání

ČTK

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček | FOTO: ČTK

Lhát, urážet a dehonestovat je správné. Alespoň tedy podle deseti z patnácti členů mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny. Ti totiž rozhodli o tom, že by bylo lepší nevydat Zdeňka Ondráčka trestnímu stíhání. Byli to především lidé z ANO, KSČM a SPD. Známý komunistický poslanec a bývalý mlátička, který v uniformě VB mlátil lidi toužící po svobodě, totiž lhal. Úmyslně a účelově napadl Michala Horáčka lživou pomluvou, že spolupracoval s StB.

Michal Horáček se rozhodl bránit soudní cestou, státní zástupce požádal sněmovnu o vydání Ondráčka trestnímu stíhání. Tomu se však jeho soudruzi z ANO, SPD a KSČM postavili. Opět tak dokázali, že poslanci si mohou dovolit dělat víc než „obyčejní lidé“. Členové mandátového a imunitního výboru znovu potvrdili svojí pevnou nepřiznanou rudohnědou koalici složenou z oficiálních komunistů (KSČM), neoficiálních komunistů (ANO) a hnědých (SPD).

Jde o obzvlášť obskurní kauzu. Onen tvůrce pomluvy by měl dlouhodobě být potichu, schovaný a zpytovat svědomí. Mlátit lidi toužící po svobodě je natolik ostudný čin, že by se měl Ondráček stydět a stále dokola omlouvat. Fakt, že si dovolí pomlouvat demokratického antikomunistického kandidáta na prezidenta, jen dokládá, do jakého stavu se Česká republika 29 let od revoluce dostala. To, že ho špiní pomluvou, že byl estébákem, už je skutečně těžko popsatelný paradox.

Ondráček může pomlouvat, koho chce, jak chce. Ale pro mnoho lidí bude už navždy tím, kdo mlátil odpůrce komunistů. Tím, kdo s obuškem v ruce bránil obludný zločinný režim. Tím, kdo lže. Tím, kdo se zbaběle schovává za poslaneckou imunitu.

Skutečná a pravá Babišova vládnoucí koalice se tedy opět naplno projevila. Postavila se na obranu lží bývalého člena pohotovostního pluku SNB proti Michalu Horáčkovi. Aspoň tedy víme, kde žijeme.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner