Mluvčí Evropské komise: Audit je konečný, fakta jsou stanovena

archiv

"Já nevím, co tam je, asi tam něco je." Andrej Babiš o evropském auditu ohledně jeho konfliktu zájmů. | FOTO: archiv

„Fakta jsou stanovena, auditní zpráva je konečná,“ konstatoval mluvčí Evropské komise Eric Mamer. Evropská komise nyní dodá verzi v češtině. Následně má Česká republika dva měsíce na to, aby předložila, jaká zavede opatření.

Jasné vyjádření Evropské komise znamená, že Andrej Babiš a Klára Dostálová neříkají pravdu, když tvrdí, že se k auditu může Česká republika ještě vyjádřit a připomínkovat ho. Nemůže.

Podle ředitele Transparency International Davida Ondráčky začne dohodovací období o tom, kolik peněz má Česko vrátit. Babiš by měl podle organizace, která podnět týkající se premiérova střetu zájmů Bruselu podala, okamžitě odstoupit. „Není možné, aby dotační podvodník zůstával v čele vlády,“ řekl ČTK Ondráčka.

„Výrok auditu o střetu zájmů AB je definitivní. Jednat se bude jen o tom, kolik bude ČR vracet. To je pro ČR velmi nevýhodné, když má zároveň jednat o tom, kolik dostaneme peněz na dekarbonizaci,“ napsal na Twitteru europoslanec Alexandr Vondra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner