Mluvčí Zemana a Babiše Ovčáček opět nevybíravě uráží premiéra

Jiří Ovčáček zřejmě těžce nese, že Miloše Zemana a Andreje Babiše premiér Bohuslav Sobotka převezl. Jejich plán vyšachovat z vlády Sobotku a vyšetřovaného Babiše nechat na svém místě nevyjde. Po čtvrteční šaškárně na Hradě, kterou Sobotka ustál, se navíc veřejné mínění výrazně obrací proti dvojici Zeman–Babiš. Jediný, kdo tyto dva politiky brání, jsou Parlamentní listy, Mf Dnes a Jiří Ovčáček.

Poslední jmenovaný už dva dny zběsile tweetuje urážky namířené proti Bohuslavu Sobotkovi. Zastupuje tak kromě Zemana nově i Babiše, pro kterého zřejmě začal pracovat také. „Mainstreamoví novináři neustále obdivně vzdychají, že jeden nejmenovaný politik prý našel ,koule‛. Nenašel. Vyměnil je na burze za mozek,“ napsal Ovčáček například v sobotu.

Ovčáčkovo tradičně směšné počínání je tak nyní ještě zábavnější o to, že s tím, co kritizuje, nemůže on, Zeman ani Babiš nic dělat. Podle Ústavy ČR prezident musí na základě návrhu premiéra neprodleně odvolat navrhovaného ministra. Pokud tak neučiní, bude to poprvé od roku 1989, kdy prezident nebude v tomto směru respektovat premiéra a Ústavu ČR. Pokud jde Zemanovi o to, aby nebyl za několik měsíců zvolen znovu prezidentem, je to to nejlepší, co může dělat. Jde ke dnu společně s Babišem. Ovčáčkovi a jeho kamarádům Babišovi a Zemanovi tak nezbývá nic jiného než zběsile tweetovat. To je asi tak jediné, co s tím mohou dělat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner