Tragický byl výstup Andreje Babiše ve čtvrteční velké předvolební debatě na ČT. Křičel, neodpovídal na otázky, mluvil z cesty a svým typickým zvláštním jazykem, vinu svoji a svých podřízených házel na kdekoho, ječel, mával papíry a vysloužil si jen posměch a pískot obecenstva. Smáli se mu i ostatní šéfové stran. Udržet u tématu se ho snažila moderátorka Světlana Witowská, která Babiše zkrotila.

Premiér totiž v debatách využívá mimořádně agresivní techniku. Konkurenty se vždy snaží překřičet, bere si slovo, kdy chce, a zaměřuje se na osobní útoky, odvádění pozornosti od sebe. To mu Witowská téměř nedovolila. V mnoha situacích mu ostře vzala slovo a ztišila ho. Nejednou mu uprostřed jeho jekotu důrazně řekla: tečka. A Babiš ztichl.

Volby donutily majitele ANO, aby po čase dorazil do debaty s dalšími politiky. V posledních měsících se totiž otevřenému střetu vyhýbá. A debata opět odhalila jeho slabiny. Ve chvílích, kdy nebyl od poradců vybaven tabulkami a grafy, vařil z vody a urážkami konkurentů se snažil odvést pozornost.

Na Babiše doléhají nevýkony jeho a jeho podřízených. Už nemůže svoji politiku stavět na tom, že všichni před ním všechno dělali špatně. Posledních pět let zemi vládne on. Za většinu problémů mohou jeho podřízení, které vydával za profíky. Opak je však pravdou, jak je vidět na ministerstvu dopravy nebo v Praze. Dálnice se nestaví, v Praze kolabuje doprava, padají mosty atd. Jeho týmy se v mnoha městech rozpadly. ANO není tým profíků. ANO nepracuje jako firma. Jde jen o marketingovou bublinu nafouknutou za účelem zisku.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora