Modelka žaluje společnosti Ralph Lauren a HBO. Údajně zneužily její fotografie

Anastassia Khozissová (IG @anastassiakhozissova)

Anastassia Khozissová | FOTO: IG @anastassiakhozissova

Ruská supermodelka Anastassia Khozissová se hodlá soudit se dvěma světovými giganty. Jak jedna z nejvýznamnějších firem v oblasti designu a marketingu, tak komerční televizní stanice, měli neoprávněně používat její snímky. V žalobě se modelka domáhá 20 milionů dolarů.

Podle jedenačtyřicetileté modelky je od roku 2014 ve sporu se společností Ralph Lauren, pro níž předtím pracovala. Jak tvrdí, objevila propracovaný systém podvodů, který slavná značka praktikovala. Proto s ní byla ukončena spolupráce.

To se na Anastassii podle žaloby projevit třeba tak, že se dostala do vážné kariérní krize, dostavily se vážné problémy se spánkem i nedostatek ambicí. Podrobnosti žaloby se podařilo získat deníku The New York Post.

Khozissové se navíc nelíbí, že Ralph Lauren nadále používá její fotografie. Najít se dají například v moskevské prodejně, nebo v obchodě na Upper East Side. Společnost HBO je zase bez modelčina souhlasu použila v dokumentu “Very Ralph”, který se objevil na streamovací platformě populární komerční televize.

Zatímco modelka trvá na tom, že byla porušena její práva, zástupkyně Ralph Lauren tvrdí, že žaloba je zcela neopodstatněná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články