Moderátorka Světlana Witowská končí v Událostech

ČT

Světlana Witowská | FOTO: ČT

Moderátorka Světlana Witowská končí v hlavních zpravodajských pořadech České televize. Řekla to v rozhovoru pro server Deník N. Zda z ČT plánuje odejít úplně, zatím komentovat nechce.

„Mám malého syna, kterému bych se chtěla víc věnovat. Už dva roky se část měsíce vracím z práce až v půl dvanácté v noci a chtěla bych to změnit,“ vysvětlila v rozhovoru důvod svého rozhodnutí moderátorka, která odmítá, že by na ni ze strany vedení veřejnoprávní televize byly vyvíjeny jakékoliv tlaky. Vysvětluje, že se ve svém životě ocitla na křižovatce, a nyní se rozhoduje, kam bude dál směřovat.

Odchod z Událostí není podle Witowské zapříčiněn ani znepokojivým výsledkem nedávné volby do Rady České televize. Ten prý moderátorku, podobně jako její kolegy, nechává klidnou. „Já to neprožívám. A nemyslím si ani, že to nějak zásadně prožíváme v televizi. Nezdá se mi. Ale možná mě to míjí, protože nejsem na sociálních sítích. Komentáře i reakce samozřejmě čtu, ale jsem v klidu,“ říká Witowská.

Hlavní zpravodajskou relaci České televize Události moderuje Witovská od roku 2018. Předtím byla od roku 2014 moderátorkou pořadu Interview ČT24. V roce 2018 získala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. V médiích pracuje Witowská od 90. let. Kromě České televize působila také třeba v televizi Prima nebo v ČTK.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner